Notowania

es-system
17.08.2009 10:38

ES-System oświetli galerie w Sofii i Wilnie za 6,4 mln zł

Producent systemów oświetleniowych podpisał umowy z galeriami handlowymi OZAS Galery w Wilnie oraz Serdika Center w Sofii na dostarczenie sprzętu oświetleniowego. Łączna wartość umów wyniosła 6,4 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kamoteus/CC/Flickr)

Producent systemów oświetleniowych, spółka ES-System, podpisała umowy z galeriami handlowymi OZAS Galery w Wilnie oraz Serdika Center w Sofii na dostarczenie sprzętu oświetleniowego. Łączna wartość umów wyniosła 6,4 mln zł netto.

_ - ES-System dostarczył do litewskiej galerii Shopping & Entertainment Center OZAS Galery energooszczędne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, w tym głównie naświetlacze i oprawy specjalistyczne, produkowane jednostkowo na potrzeby konkretnego projektu (custom made). Wartość kontraktu wyniosła 2,2 mln zł netto _ - czytamy w komunikacie.

_ - Ponadto ES-System rozpoczął również dostawy do Serdika Center w Sofii. Łącznie ES-System dostarczy 38 typów opraw (oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne). Podobnie jak w przypadku OZAS będą to naświetlacze i oprawy specjalistyczne, produkowane jednostkowo na potrzeby konkretnego projektu (custom made), oraz system ambience, umożliwiający dostosowanie barwy oświetlenia do pory dnia. Wartość kontraktu wynosi 4,2 mln zł netto _ - czytamy dalej.

Inwestorem w obu projektach, w Wilnie i w Sofii, jest Ece Projektmanagement.

Galerie handlowe w Wilnie i Sofii to kolejne realizacje ES-System dla dewelopera Ece - lidera na rynku europejskim w sektorze budowy śródmiejskich centrów handlowych. Do tej pory ES-System współpracował z Ece przy oświetlaniu kilkunastu galerii zarówno w kraju jak i zagranicą, w tym w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Pradze, Budapeszcie, Klagenfurcie oraz Eskisehir w Turcji.

Spółka ES-system miała 2,79 mln zł zysku netto na koniec I kw. 2009 r. wobec 1,66 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody netto ze sprzedaży w tym samym czasie wyniosły 31,3 mln zł wobec 33,9 mln zł rok wcześniej.

Rozszerzony skonsolidowany raport za I półrocze 2009 r. spółka opublikuje 27 sierpnia.

Tagi: es-system, galerie, gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz