Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eur
07.12.2007 08:26

Eurocash ma przedwstępną umowę kupna McLane Polska

Eurocash zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów firmy McLane Polska Sp. z o.o., dystrybutora hurtowego o rocznych obrotach ok. 1 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

"Zarząd Eurocash SA informuje, że w dniu 5 grudnia 2007 r. spółka i McLane International LLC zawarły umowę przedwstępną zobowiązującą do zawarcia do dnia 30 kwietnia 2008 r. umowy sprzedaży na rzecz spółki 100 proc. udziałów w McLane Polska sp. z o.o. w zamian za płatność w gotówce" - informuje spółka.

Dodatkowo spółka zobowiązała się do wyemitowania i zaoferowania sprzedającemu swoich akcji, o łącznej wartości "będącej ekwiwalentem 5.000.000 USD".

"Cena emisyjna będzie równa średniej ważonej obrotem cenie akcji spółki na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SA w okresie 20 dni sesyjnych następujących po zawarciu umowy sprzedaży udziałów" - poinformował Eurocash.

Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody prezesa UOKiK oraz uzyskaniem przez McLane Polska zaświadczeń z urzędu skarbowego i ZUS o braku zaległości.

McLane jest dystrybutorem hurtowym szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych o rocznych obrotach sięgających 1 mld zł. Posiada trzy centra dystrybucyjne: w Błoniu koło Warszawy, Rudzie Śląskiej i Gdyni oraz 11 magazynów przerzutowych w całej Polsce.

McLane Polska specjalizuje się w aktywnej dystrybucji produktów spożywczych, impulsowych i papierosów do sieci stacji benzynowych, restauracji oraz sklepów spożywczych, w tym do ok. 300 sklepów detalicznych w całej Polsce należących do franczyzowej sieci prowadzonej przez McLane Polska pod marką IGA.

"Przejęcie McLane Polska umocni pozycję grupy kapitałowej Eurocash na rynku hurtowym FMCG, zwłaszcza w kategorii produktów impulsowych oraz pozwoli wejść w nowe segmenty rynku, takie jak obsługa sieci stacji benzynowych i restauracji" - informuje spółka.

Ponadto możliwości logistyczne McLane Polska oraz relacje handlowe ze sklepami należącymi do sieci franczyzowej IGA powinny pozytywnie wpłynąć na ekspansję sieci franczyzowej "Delikatesy Centrum", prowadzonej przez Eurocash SA.

Tagi: eur, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz