Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eur
29.07.2010 08:16

Eurocash ma przedwstępną umowę kupna Pol Cater Holding

Eurocash zawarł z firmą Dansk Cater przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w spółce Pol Cater Holding.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Eurocash zawarł z firmą Dansk Cater przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w spółce Pol Cater Holding, która działa w segmencie dystrybucji szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych do segmentu HoReCa w Polsce - podał Eurocash.

Umowa przedwstępna zobowiązuje do zawarcia umowy sprzedaży do 30 czerwca 2011 roku. Zawarcie umowy przyrzeczonej jest uzależnione od spełnienia się warunków uzgodnionych w umowie przedwstępnej, w szczególności uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Eurocash zamierza sfinansować akwizycję z dostępnych środków własnych.

Pol Cater poprzez spółkę zależną Dania Fast Food sp. z o.o. (DFF) jest jednym z czołowych dystrybutorów szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych do segmentu HoReCa w Polsce. Głównymi klientami są sieci restauracji i niezależne restauracje, firmy cateringowe, oraz sieci stacji benzynowych.

DFF prowadzi dystrybucję towarów poprzez siedem centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku oraz zatrudnia ok. 170 osób.

W okresie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2009 roku DFF osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 92 mln zł, a w okresie 1 październik - 30 marca 2010 r. sprzedaż DFF wyniosła 70 mln zł.

Tagi: eur, pol, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz