Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eurocash
18.09.2012 08:20

Eurocash obejmuje udziały w innych spółkach

Eurocash zawarł z Resource Partners Holdings II (RPH) umowę inwestycyjną, zgodnie z którą obejmie pakiet mniejszościowy (nie mniejszy niż 25 proc.) w kontrolowanych przez RPH spółkach należących do Grupy Polbita-Interchem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Eurocash zawarł z Resource Partners Holdings II (RPH) umowę inwestycyjną, zgodnie z którą obejmie pakiet mniejszościowy (nie mniejszy niż 25 proc.) w kontrolowanych przez RPH spółkach należących do Grupy Polbita-Interchem w zamian za wkład niepieniężny w postaci 100 proc. udziałów w spółce Ambra oraz Drogerie Koliber.

_ - Eurocash i RPH uzgodniły, że w ramach wiążącej je umowy Eurocash będzie przysługiwało również w określonych przypadkach prawo nabycia całości udziałów/akcji w Grupie Polbita Interchem według ustalonych przez strony zasad wyceny _ - podała spółka._ _

_ - Ponadto Eurocash zobowiązał się do udzielenia na rzecz Grupy Polbita-Interchem pożyczki podporządkowanej na kwotę 60 mln zł, po spełnieniu warunków zdefiniowanych w umowie inwestycyjnej _ - podano.

Umowa wymaga spełnienia określonych warunków zawieszających, w tym w szczególności po uzyskaniu zgód Prezesa UOKIK oraz wymaganych zgód banków.

Spółki należące do Grupy Polbita-Interchem prowadzą sieci sprzedaży detalicznej funkcjonujące m.in. pod nazwami _ Drogerie Natura _ oraz _ Drogerie Aster _, jak również hurtową dystrybucję chemii gospodarczej i kosmetyków.

Łączna sprzedaż spółek Grupy Polbita-Interchem w 2011 roku wyniosła ok. 760 mln zł, a w ramach prowadzonych przez te spółki sieci drogerii funkcjonuje ok. 400 placówek. Łączna sprzedaż spółek wnoszonych przez Eurocash, tj. Ambra oraz Drogerie Koliber wyniosła w 2011 r. ok. 146 mln złotych.

Tagi: eurocash, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz