Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eurotel przejmie 37 salonów sieci Era

0
Podziel się:

Eurotel przejął 37 salonów sprzedaży PTC, operatora sieci komórkowej pod marką Era, a cena została ustalona na kwotę 1,6 mln zł plus podatek VAT.

Eurotel przejmie 37 salonów sieci Era
(PAP/EPA)

*Eurotel przejął 37 salonów sprzedaży PTC, operatora sieci komórkowej pod marką Era, a cena została ustalona na kwotę 1,6 mln zł plus podatek VAT - poinformował Eurotel. *

Eurotel podał, że podpisał trójstronne porozumienie z Mix Electronics, jako zbywcą, oraz Polską Telefonią Cyfrową, jako operatorem sieci komórkowej, w sprawie zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Spółka podała, że podpisane porozumienie jest ostatnim z warunków zawieszających, oprócz nie skorzystania przez operatora z prawa pierwokupu, wejścia w życie Warunkowej Umowy Zakupu Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa, której zawarcie było podane do publicznej wiadomości w grudniu.

"W Porozumieniu określono zasady prowadzenia punktów sprzedaży w większej ilości niż 200. Będzie to realizowane na zasadzie praw Operatora do umowy najmu wybranych 16 lokali ponad te 200, (...) dodatkowe porozumienie z wynajmującymi Emitent zobowiązuje się przedstawić Operatorowi do dnia 30 czerwca 2009 roku pod rygorem kary umownej wysokości 50 tys. zł za każdy taki brak" - podał Eurotel.

"Umowa Warunkowa wchodzi w życie w dniu 6 stycznia i tego dnia zostają przepisane wszystkie punkty sprzedaży dotychczas funkcjonujące w sieci Zbywcy na Emitenta" - podano.

W grudniu Eurotel informował, że zawarł umowę warunkową nabycia zorganizowanej części sieci sprzedaży telefonii komórkowej. Warunkiem zawarcia umowy było m.in wyrażenie zgody przez PTC.

Eurotel jest autoryzowanym przedstawicielem operatora sieci Era. PTC określił maksymalną liczbę salonów dla jednego podmiotu na 200 salonów.

W lipcu sieć Eurotela zwiększyła się do 180 salonów po zakupie 44 autoryzowanych punktów sprzedaży od PPI ETC Poland za 7,5 mln zł plus VAT.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)