Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyniki apple
23.04.2014 22:43

Facebook zaskoczył wynikami. Co z raportem Apple?

Zobacz, jak najnowsze informacje przyjęli inwestorzy giełdowi z Wall Street.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gmutlu/iStockphoto)

W przeliczeniu na jedną akcję Facebook zarobił znacznie więcej niż oczekiwali analitycy. Lepiej było również w segmencie przychodów. Druga z bardziej rozpoznawalnych spółek na Wall Street - Apple, nie wypadła już tak dobrze.

Aktualizacja 23:05

Facebook, firma z sektora Social Media, zarobiła 0,34 dolarów na jedną akcję. Rynek spodziewał się 0,24 dolarów, co jest wynikiem o 42 procent lepszym od prognoz. Poprawę widać również względem analogicznego okresu roku poprzedniego, kiedy firma zarobiła 0,12 dolarów na akcję. Przychody spółki wyniosły w pierwszym kwartale 2014 roku 2,5 miliarda dolarów, czyli o 0,14 mld więcej w stosunku do oczekiwań.

Z kolei producent iPhone - Apple, zarobił przez pierwsze 3 miesiące roku 11,62 dolarów na jedną akcję. Rynek spodziewał się zarobku na poziomie 10,19 dolarów. Wynik jest więc lepszy o 14 procent. Przychody spółki wyniosły 45,6 miliarda dolarów. Jest to również więcej od prognoz.

Bardzo dobrze w pierwszych trzech miesiącach roku wypadła przede wszystkim sprzedaż iPhone'a. Przychody przekroczyły 43 miliony dolarów, czyli o ponad 5 więcej od prognoz i o 6 więcej od poprzedniego wyniku. Apple znacznie mniej zarabia na pozostałych głównych segmentach działalności, czyli iPadach i iPodach. Łącznie przychody z tych segmentów nie przekroczyły 20 milionów. Razi słabością przede wszystkim sprzedaż iPodów, która okazała się o połowę mniejsza od tej z przed roku.

Przy okazji wyników, spółka przedstawiła prognozy na kolejny kwartał. W przypadku przychodów zarząd oczekuje słabszych wyników. Nie przeszkadza to najwyraźniej inwestorom z USA. W handlu posesyjnym, chwilę po publikacji, akcje Apple drożały ponad 5 procent.

Tagi: wyniki apple, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz