Notowania

fmf
28.02.2014 15:44

Famur odpisze 20 mln zł w pierwszym kwartale

Famur uruchamia program integracji grupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Famur uruchamia program integracji operacyjnej grupy, który ma sprawić, że firma będzie stanowiła jeden podmiot z wieloma zakładami produkcyjnymi.

W związku z programem spółka dokona odpisów i rezerw w wysokości 20 mln zł, które obciążą wyniki I kw. tego roku. Famur liczy, że oszczędności wynikające z programu sięgną 20 mln zł rocznie.

Realizując program Famur podjął decyzję o zamiarze połączenia ze swoją spółką zależną Remag, w której posiada 100 proc. udziałów. Nie wcześniej niż na koniec 2014 r. uruchomi procedurę połączenia z kolejnymi spółkami zależnymi.

W wyniku uruchomienia programu spółka podjęła również decyzję o reorganizacji procesów produkcyjnych w wybranych podmiotach, w szczególności o wygaszeniu części procesów produkcyjnych spółki Fazos, co ma być związane z sytuacją rynkową w Polsce, w szczególności dotykającą Kompanię Węglową.

Część nieruchomości i budynków zakładu produkcyjnego, Fazos zamierza sprzedać spółce planującej rozwój produkcji przemysłowej na terenie Tarnowskich Gór. W związku z powyższym planowane jest uruchomienie w Fazos procedury zwolnień grupowych.

Famur będzie po połączeniu posiadał cztery zakłady produkcyjne, wszystkie zlokalizowane w Katowicach.

Tagi: fmf, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz