Notowania

fmf
27.01.2009 11:51

Famur straci 51,84 mln zł na kontraktach walutowych

Fazos, spółka zależna Famuru, zdecydowała o wcześniejszym rozliczeniu części transakcji forward, które zobowiązywały ją do sprzedaży na rzecz Raiffeisen Bank Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Fazos, spółka zależna Famuru, zdecydowała o wcześniejszym rozliczeniu części transakcji forward, które zobowiązywały ją do sprzedaży na rzecz Raiffeisen Bank Polska USD na łączną kwotę 32,3 mln USD.

W wyniku wcześniejszego rozliczenia transakcji na kwotę 32,3 mln USD strata na różnicach kursowych wyniosła 39,59 mln zł, a po rozliczeniu transakcji na pozostałą kwotę 9,2 mln USD strata będzie wynosiła ostatecznie 51,84 mln zł - poinformował Famur w komunikacie.

"Zarząd emitenta informuje, że wcześniejsze rozliczenie transakcji walutowych typu forward nie stanowi zagrożenia dla dalszego niezakłóconego funkcjonowania spółki Fazos, która rok 2008 zamknie wynikiem dodatnim" - napisano w komunikacie.

Famur poinformował, że strata w wysokości 33,52 mln zł obciąży wynik roku 2008 r., a strata w wysokości 18,32 mln zł wynik roku 2009 r.

W komunikacie podano, że Fazos zdecydował o wcześniejszym rozliczeniu części transakcji walutowych, które były wymagalne na 2 marca 2009 r., z uwagi na niestabilną sytuację na rynku walutowym oraz brak jednoznacznego określenia daty realizacji kontraktu, którego spółka ma być podwykonawcą. Chodzi o kontrakt zawarty przez Kopex z kontrahentem chińskim, którego podwykonawcą ma być Fazos, a którego realizacja została przesunięta.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: fmf, kpx, famur, opcje walutowe, strata, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz