Notowania

pkn orlen
24.11.2009 12:02

Fitch nie podniesie ratingu Orlenowi

Jest mało prawdopodobne, by PKN Orlen wrócił do ratingu BBB - poinformował Arkadiusz Wicik, dyrektor z agencji ratingowej Fitch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

_ - Jest mało prawdopodobne, by PKN Orlen wrócił do ratingu __ BBB _ - poinformował Arkadiusz Wicik, dyrektor z agencji ratingowej Fitch.

- _ Jest mało prawdopodobne, by PKN wrócił do poziomu BBB. Dużym obciążeniem dla spółki była akwizycja Możejek, które zwiększyły zadłużenie i osłabiły rentowność firmy. Dodatkowo w branży rafineryjnej panuje bardzo trudna sytuacja _ - powiedział Wicik.

Fitch na początku września umieścił rating długoterminowy PKN Orlen w walucie zagranicznej i krajowej na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym. Obecnie rating PKN Orlen jest na poziomie _ BB+ _.

Dyrektor poinformował, że zniesienie PKN z negatywnej listy obserwacyjnej zależy od generowania gotówki, od postępów w zbywaniu aktywów, zwłaszcza udziałów w Polkomtelu oraz od zmian w ustawie o zapasach obowiązkowych paliw.

_ - Sprzedaż Polkomtela, jeśli do niej dojdzie w I kw. 2010 roku, będzie miała duże znaczenie i powinna zmniejszyć zadłużenie o kilka miliardów złotych _ - powiedział dyrektor.

_ - Będziemy się też przyglądać planom inwestycyjnym spółki na najbliższe dwa lata oraz perspektywom dla rynku rafineryjnego _ - dodał.

Według Wicika, PKN powinien spełnić konwenanty umów kredytowych na koniec roku, jeśli warunki rynkowe się znacznie nie pogorszą.

Tagi: pkn orlen, pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz