Notowania

fte
03.04.2014 14:55

Forte może wydać 40 mln zł na inwestycje

Spółka przymierza się do przejęcia fabryki znajdującej się w trudnej sytuacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Nakłady inwestycyjne Forte w 2014 r. mogą wzrosnąć do 40 mln zł z 18 mln zł w 2013 r., a połowie roku spółka może poinformować o nowej inwestycji - podał w raporcie DM BOŚ, powołując się na informacje zaprezentowane przez spółkę.

W pierwszym kwartale dynamika sprzedaży spółki była dwucyfrowa. Analitycy DM BOŚ podali w raporcie, że ich obecna prognoza przychodów Forte na ten rok może okazać się konserwatywna m.in. dzięki wyższym dynamikom sprzedaży Forte do sieci Conforama (głównie rynek francuski, Forte jest jednym z dwunastu strategicznych dostawców Grupy Steinhoff, która w dalszym ciągu będzie konsolidować rynek), czy też na rynek brytyjski. W styczniowej rekomendacji DM BOŚ prognozował wzrost sprzedaży Forte w 2014 roku o 13,2 proc. do 755,0 mln zł.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Forte

Jak piszą w raporcie analitycy DM BOŚ prezes, Forte podał również, że nakłady inwestycyjne spółki w 2014 r. mogą wzrosnąć do 40 mln zł wobec niespełna 18 mln zł w 2013 r. Środki mają zostać przeznaczone przede wszystkim na nowe maszyny, gdyż obecnie wykorzystanie mocy produkcyjnych jest już na wysokim poziomie.

_ - W połowie roku spółka może poinformować o nowej inwestycji, przy czym nie będzie to zakup fabryki znajdującej się w trudnej sytuacji _ - podano w raporcie DM BOŚ.

Forte wypracowało w 2013 r. 666,4 mln zł przychodów, czyli o 18,9 proc. więcej niż w 2012 r. Zysk netto w ubiegłym roku wyniósł 57,9 mln zł wobec 35,0 mln zł rok wcześniej.

Tagi: fte, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz