Notowania

fortum
28.03.2011 10:46

Fortum planuje zredukować zatrudnienie

W ramach restrukturyzacji przejętych od Skarbu Państwa elektrociepłowni Fortum Zabrze i Fortum Bytom planowana jest redukcja zatrudnienia o około 25 procent

Podziel się
Dodaj komentarz
(Martin33/Dreamstime)

W ramach restrukturyzacji przejętych od Skarbu Państwa elektrociepłowni Fortum Zabrze i Fortum Bytom planowana jest redukcja zatrudnienia o około 25 proc., głównie w administracji - poinformowało Fortum w komunikacie prasowym.

_ Po przeprowadzeniu analizy sytuacji przejętych spółek, a także w związku z integracją tych podmiotów w ramach grupy Fortum, zaistniała konieczność wprowadzenia zmian w zakresie organizacji i sposobu ich działania. Jednym z priorytetów jest poprawa kondycji finansowej w przedsiębiorstwach, które chcąc nadal funkcjonować, muszą generować środki na inwestycje zarówno w istniejącą, jak i nową infrastrukturę. Przy dotychczasowym modelu biznesowym realizacja planowanych programów inwestycyjnych nie byłaby możliwa _ - napisano w komunikacie.

_ Reorganizacja pociągnie za sobą zmniejszenie zatrudnienia obu załóg o około 25 proc. Redukcje będą dotyczyły głównie stanowisk kierowniczych i administracyjnych. Cały proces zostanie przeprowadzony po konsultacjach ze związkami zawodowymi i Radami Pracowniczymi _ - dodano.

Odchodzący pracownicy mają otrzymać odszkodowania, których wysokość jest negocjowana ze związkami zawodowymi. Dodatkowo firma zaoferuje program wsparcia w zakresie poszukiwania pracy.

Fortum poinformowało, że część działalności obu spółek, z wyłączeniem działalności podstawowej, zostanie wydzielona do innych podmiotów w ramach grupy Fortum lub do firm niezależnych.

_ Wprowadzone zostanie zarządzanie procesowe oraz wdrożony model funkcjonowania obowiązujący w innych częściach grupy. Szczególnie położony zostanie również nacisk na poprawę bezpieczeństwa pracy i zwiększenie efektywności produkcji energii elektrycznej oraz ciepła _ - napisano.

Pod koniec ubiegłego roku fiński koncern energetyczny Fortum kupił od Skarbu Państwa elektrociepłownie w Zabrzu i Bytomiu za ponad 82 mln złotych. Spółka planuje budowę w Zabrzu nowego źródła wytwórczego o mocy ok. 350 Megawatów.

Tagi: fortum, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz