Notowania

recesja
03.10.2008 19:35

Francja przyznaje: Mamy recesję

Zdaniem szefa rządu François Fillona świat stoi na skraju przepaści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Władze francuskie po raz pierwszy mówią oficjalnie o recesji. Pierwszym członkiem rządu, który użył tego słowa-tabu, był minister budżetu. *

Eric Woerth powiedział, że Francja znalazła się w fazie _ recesji technicznej _. Wynika to z faktu, że przyrost gospodarczy w ciągu dwóch ostatnich kwartałów był ujemny. Minister Woerth dodał jednak, że w skali całego bieżącego roku przyrost będzie dodatni i wyniesie 1 procent.

W zaskakująco dramatyczny sposób mówił o światowym kryzysie finansowym premier François Fillon (na zdjęciu). Zdaniem szefa rządu _ świat stoi na skraju przepaści z winy nieodpowiedzialnego systemu finansowego _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Wielka Brytania: Recesja się pogłębi ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/wielka;brytania;recesja;sie;poglebi,36,0,368932.html )
* [ Irlandia w recesji? Deficyt będzie za duży ]( http://news.money.pl/artykul/irlandia;w;recesji;deficyt;bedzie;za;duzy,233,0,366313.html )
* [ Unia o krok od recesji? Spada sprzedaż i PKB ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;o;krok;od;recesji;spada;sprzedaz;i;pkb,188,0,366012.html )
* [ Australia boi się recesji i tnie stopy ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/australia;boi;sie;recesji;i;tnie;stopy,104,0,365672.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Niski przyrost gospodarczy spowodował niemal automatycznie obawy, że wzrośnie deficyt budżetowy. Premier Fillon sprzeciwił się temu kategorycznie i obiecał, że w 2012 roku deficyt ten we Francji będzie _ bliski zera _.

Prezydent Sarkozy ponownie skrytykował wysokie odprawy wypłacane prezesom banków, które muszą być dofinansowywane z budżetu państwa.

Tagi: recesja, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz