Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Frank szwajcarski wciąż powyżej 3,30 złotego

0
Podziel się:

Paniczna wyprzedaż w USA oraz kłopoty Grecji sprawiły, że inwestorzy kupowali dziś bezpieczną walutę. Sytuację nieco uspokoiły lepsze od prognoz dane makro ze Stanów Zjednoczonych.

Frank szwajcarski wciąż powyżej 3,30 złotego
(Yong hian Lim/Dreamstime.com)

Ostatnia aktualizacja: godz. 15:55

Lepsze od oczekiwań wiadomości z gospodarki Stanów Zjednoczonych spowodowały niewielkie osłabienie szwajcarskiej waluty w stosunku do złotego. Kurs wciąż znajduje się wysoko, jednak do historycznego rekordu brakuje mu około dwóch groszy.

Głównymi powodami wyraźnego umocnienia franka jest wzrost napięcia w Grecji - burzliwe protesty pod siedzibą rządu i ministerstwa finansów w Atenach. Wśród państw europejskich nadal brakuje porozumienia, co do rozwiązania sytuacji kryzysowej.

Zobacz jak zmienia się kurs franka szwajcarskiego w stosunku do złotego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jakby tego było mało, USA zaprezentowała wczoraj fatalne dane ze swojej gospodarki co zaowocowało kontynuacją tendencji zniżkowej na amerykańskich giełdach. Paniczna wyprzedaż zagościła wczoraj na Wall Street.

Dziś na amerykańskich parkietach jest już znacznie lepiej. Giełdowe indeksy za Oceanem w efekcie lepszych od prognoz analityków danych z rynku pracy i sektora nieruchomości, w kilkanaście minut po rozpoczęciu notowań znajdują się na symbolicznych plusach.

Zobacz jak kurs CHFPLN zmieniał się w ciągu ostatnich 2 lat Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Frank przebił również bardzo ważny poziom w stosunku do europejskiej waluty. Widać, że inwestorzy z całej Europy uciekają w bezpieczne aktywa, a takim bez wątpienia jest szwajcarska waluta.

Jak zauważa Marek Rogalski, analityk DM BOŚ sama decyzja banku centralnego Szwajcarii nie wpłynęła na rynki, ale to co miały do powiedzenia władze monetarne - _ SNB tylko nieznacznie obniżył prognozy inflacyjne, co może sugerować, iż w najbliższym czasie nie ma za bardzo szans na ewentualne interwencje w celu osłabienia szwajcara. Na uwagę zasługuje też sformułowanie, iż SNB nie będzie w stanie długo utrzymywać ujemnych, realnych stóp procentowych - _uważa analityk.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t21322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;tanszego;franka;boja;sie;grecji,188,0,850108.html) Nie będzie tańszego franka. Boją się Grecji W najbliższych dniach są niewielkie szanse, by polska waluta znacząco umocniła się wobec franka szwajcarskiego - przewidują analitycy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;ucieczka;od;franka;sie;nie;oplaca,177,0,844465.html) Zwoliński: Ucieczka od franka się nie opłaca Groźba plajty Grecji, do tego bunt Arabów i od razu raty kredytów są jak jojo.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)