Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fuzja Telmaksu ze Spinem zatwierdzona

0
Podziel się:

Akcjonariusze Telmaksu zdecydowali o emisji 4,3 mln akcji serii G z przeznaczeniem dla akcjonariuszy spółki Spin, której majątek zostanie przeniesiony na Telmax - poinformował Telmax we wtorek w komunikacie.

Po połączeniu Telmaksu i Spinu nowa spółka będzie nosiła nazwę Spin, a 80 proc. kapitału akcyjnego w połączonej firmie będą posiadali dotychczasowi akcjonariusze Spinu.

Ponadto WZA zadecydowało, że połączona spółka dodatkowo zaoferuje od 500.000 do 1,2 mln akcji z przeznaczeniem dla inwestorów giełdowych. Nowa emisja akcji jest planowana na przełom października i listopada.

"Spin chce zostać jednym z największych graczy na polskim rynku informatycznym. Do tego są potrzebne pieniądze na rozwój nowych technologii i produktów oraz zdobywanie nowych rynków poprzez przejęcia nowych spółek. Chcemy to zrealizować między innymi dzięki środkom pozyskanym z nowej emisji akcji" – napisano w komunikacie Telmaksu.

Dodano, że celem jest, aby po połączeniu nowa spółka stała się wiodącym podmiotem w Grupie Prokomu obsługującym sektory telekomunikacji i sektor usług komunalnych i energetyki, a także sektor finansowy i usług medycznych.

Obecnie kapitał akcyjny Telmaksu dzieli się na 1.036.709 akcji.

Największym akcjonariuszem Telmaksu jest Ster-Projekt, który ma 21,9 proc. akcji spółki.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)