Notowania

pgnig
02.09.2014 20:24

Gaz z Rosji. PGNiG liczy na niższe ceny

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo liczy w negocjacjach z Gazpromem na wyższą skalę obniżki cen gazu, niż przy wcześniejszych rozmowach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały PGNiG)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo liczy w negocjacjach z Gazpromem na wyższą skalę obniżki cen gazu, niż przy wcześniejszych rozmowach - poinformował prezes PGNiG Mariusz Zawisza podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Pytany, czy realne jest uzyskanie podobnej skali obniżki w negocjacjach z Gazpromem, jak wcześniej, prezes Zawisza odpowiedział: - _ nasze aspiracje są nawet większe, bo różnica pomiędzy cenami w poszczególnych krajach Europy a nami jest znacząca _.

Prezes przypomniał, że w listopadzie otwiera się tzw. _ okno negocjacyjne _, które umożliwi rozpoczęcie rozmów ze wschodnim partnerem.

Pod koniec lipca Zawisza mówił, że obniżka ceny surowca w kontrakcie jamalskim z Gazpromem jest obecnie jedyną możliwością spadku ceny gazu w Polsce. Zapowiadał wówczas, że negocjacje potrwają kilka miesięcy.

W połowie sierpnia prezes PGNiG wyjaśniał, że jego firma chce renegocjować z Gazpromem zarówno kwestię cen gazu, jak i elastyczność, jeśli chodzi o wolumeny kupowanego przez PGNiG surowca.

_ - Prowadzimy analizy, by się do renegocjacji przygotować. Obserwujemy trendy na rynku w postaci odklejania się cen gazu od cen ropy. Chcemy rozmawiać po pierwsze o większym przywiązaniu do cen rynkowych, po drugie o elastyczności w zakresie ilości kupowanego gazu _ - powiedział.

Tagi: pgnig, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz