Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Geithner nałoży kaganiec na banki

0
Podziel się

Banki, które dostaną rządową pomoc, będą musiały spełniać określone warunki.

Geithner nałoży kaganiec na banki
(PAP/EPA)
bEjcsOWJ

Prezydent USA poprosił nowego sekretarza skarbu Tima Geithnera (na zdjęciu) o opracowanie wytycznych dla banków, które otrzymują rządową pomoc.

_ - Jeżeli bank lub instytucja finansową otrzymają wsparcie muszą przestrzegać pewnych warunków _- powiedział cytowany przez BBC prezydent USA w rozmowie z NBC News.

To kolejna wypowiedź Obamy na temat pomocy finansowej dla amerykańskich banków. W ostatnich dniach nowy prezydent USA skrytykował szefów instytucji finansowych za przyznawanie sobie premii w czasie, gdy miliardy dolarów z kieszeni podatników idą na pomoc bankom.

bEjcsOWL

W krótkiej rozmowie ze stacją telewizyjną Obama powiedział, też, że z _ powodu złego zarządzania i podejmowanie ogromnego ryzyka niektóre banki są teraz w bardzo złej sytuacji _.

ZOBACZ TAKŻE:

Obama spodziewa się, że _ trzeba będzie zrobić więcej, by naprawić system finansowy _. Pytany o to czy powstanie tzw. zły bank, który skupi toksyczne aktywa z innych instytucji finansowych, Obama unikał konkretnych deklaracji. Jak powiedział Obama, nie zamierza on wyprzedzać oświadczenia zaplanowanego na przyszły tydzień.

bEjcsOWR

ZOBACZ CO EKSPERCI BLOOMBERGA SĄDZĄ O POMYŚLE UTWORZENIA BAD BANKU W USA (ang.):

bEjcsOXm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)