Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Getin Holding zapłaci w wezwaniu 6,25 zł za akcje MW Trade

0
Podziel się:

Getin Holding ogłosił wezwanie na 5.404.476 akcji MW Trade, uprawniających do wykonywania do 66 proc. ogólnej liczby głosów w tej spółce, po cenie 6,25 zł za papier.

Getin Holding zapłaci w wezwaniu 6,25 zł za akcje MW Trade
(H-Gall/iStockphoto)

Getin Holding ogłosił wezwanie na 5.404.476 akcji MW Trade, uprawniających do wykonywania do 66 proc. ogólnej liczby głosów w tej spółce, po cenie 6,25 zł za papier - poinformował Getin Holding w komunikacie. Zapisy potrwają od 7 do 26 lipca 2010 roku.

Minimalna liczba akcji, po osiągnięciu której wzywający zobowiązuje się je kupić to 4.298.301 akcji, co stanowi 52,49 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Getin Holding obecnie nie posiada żadnych akcji spółki.

_ Ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Kapitałowej Getin Holding (...). Spółka uzupełnia aktywność Grupy o nowy obszar działalności finansowej, w zakresie którego Grupa planuje dynamiczny rozwój, między innymi dzięki wykorzystaniu efektu synergii między Spółką a pozostałymi spółkami Grupy _ - napisano w wezwaniu.

_ Nabycie akcji spółki objętych wezwaniem przez wzywającego spowoduje, iż Spółka pozyska stabilnego partnera finansowego, posiadającego w strukturze grupy bank, co umożliwi spółce uzyskanie dostępu do finansowania na poziomie pozwalającym zająć pozycję lidera na rynku finansowania służby zdrowia _ - podano w wezwaniu.

Getin Holding informował w ostatni wtorek o zawarciu umów z akcjonariuszami MW Trade, w ramach których nabędzie 2.500.000 akcji MW Trade od Marcina Mańdziaka, uprawniających do wykonywania 30,53 proc. głosów na WZA, 671.300 akcji od Alicji Szulc (8,20 proc. głosów), 39.200 akcji od Alicji Szulc i Bogumiły Szulc (0,48 proc. głosów) oraz nie więcej niż 1.087.801 akcji MW Trade od Rafała Wasilewskiego (13,28 proc. głosów). Na mocy zawartych umów zobowiązał się ogłosić wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji MW Trade w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu MW Trade.

MW Trade to instytucja finansowa świadcząca usługi na rzecz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)