Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Getin z Noble Bankiem już razem

0
Podziel się:

Nowy bank chce wejść do ścisłej czołówki instytucji finansowych w Polsce.

Getin z Noble Bankiem już razem
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Sąd Rejonowy w Warszawie zarejestrował połączenie Noble Banku z Getin Bankiem. Połączony bank działać będzie pod nazwą Getin Noble Bank i 11 stycznia przedstawi nową strategię - poinformował bank w poniedziałkowym komunikacie.

Połączenie Noble Banku i Getin Banku nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku Getin Banku na Noble Bank z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Noble Banku o nową emisję akcji.

Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego do 953.763.097 zł o 738.584.941 zł w drodze emisji 738.584.941 akcji Noble Banku serii _ J _ o wartości nominalnej 1 zł każda.

_ - Getin Noble Bank SA w przeciągu kilku lat z lokalnego banku staje się jednym z najistotniejszych graczy w bankowości detalicznej i najbardziej rozpoznawalnym bankiem obsługującym najzamożniejszych klientów _ - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Krzysztof Rosiński, p.o. prezesa Getin Noble Banku.

_ - Naszym celem jest, aby w przeciągu kilku lat Getin Noble Bank SA wszedł do grona pięciu największych banków działających w Polsce _ - dodał.

Oddziały banku będą funkcjonowały nadal w ramach wyodrębnionych placówek Noble Banku, specjalizujących się w bankowości prywatnej oraz placówek Getin Banku specjalizujących się w bankowości detalicznej.

Getin Noble Bank na początku 2010 roku ma łącznie 510 placówek bankowych.

_ - Zmiana dotychczasowych procedur oraz procesów nie spowoduje konieczności zmian umów, kart kredytowych czy numerów kont bankowych, a przez to konieczności kontaktu klientów Banku w celu aktualizacji tych dokumentów _ - napisano w komunikacie.

_ - Główne zmiany dotyczą centralizacji większości funkcji administracyjnych, które wpłyną na silniejszą pozycję banku zarówno w sektorze finansowym, jak również we współpracy z naszymi partnerami _ - dodano.

Na początku lipca 2009 roku Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na połączenie Noble Banku z Getin Bankiem.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)