Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giełdy w Azji bez entuzjazmu po decyzjach EBC

Inwestorzy z Azji niespecjalnie interesowali się kupnem akcji notowanych na giełdach tamtejszego regionu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Decyzje i deklaracje Europejskiego Banku Centralnego zachęciły do kupowania akcji w Europie i _ poskutkowały _ nowymi rekordami na Wall Street. Inwestorzy z Azji niespecjalnie jednak interesowali się kupnem akcji notowanych na giełdach tamtejszego regionu.

Europejski Bank Centralny na wczorajszym posiedzeniu obniżył główną stopę o 10 punktów bazowych do 0,15 procent. Pierwszy raz w historii stopa depozytowa w strefie euro znalazła się na poziomie niższym od 0 (wynosić będzie -0,1 procent).

Zapowiedział także uruchomienie nowego programu LTRO (tanie pożyczki dla banków) wartego 400 mld euro, z którego pieniądze miałyby zostać wykorzystane na finansowanie sektora prywatnego. Zadeklarował również, że przygotowuje się do QE (luzowania ilościowego).

W efekcie bardzo dobre nastroje obserwowaliśmy wczoraj na większości europejskich parkietów, a główne indeksy Wall Street ponownie poprawiły swoje rekordy wszech czasów.

Entuzjazmu nie ma natomiast na najważniejszych giełdach w Azji. Japoński Nikkei zyskuje obecnie około 0,1 procent, a chiński Shanghai Composite traci ponad 0,5 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełdy w azji, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz