Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
19.10.2009 06:34

Giganci udowodnią, że recesja się kończy?

W tym tygodniu poznamy kwartalne rezultaty m.in.: Apple, Yahoo, Coca-Coli i Microsoftu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)


Gorączka wyników w USA. W tym tygodniu poznamy kwartalne rezultaty m.in.: American Express, Apple, Yahoo, Coca-Coli i Microsoftu.

Jak donosi_ CNN _dotychczasowe niezłe wyniki spółek, które już podały rezultaty za III kwartał 2009 r. nie przesądzają o ostatecznej ocenie kondycji w jakiej znajduje się gospodarka USA.

Co prawda koniec ubiegłego tygodnia na Wall Street nie była rewelacyjny. A to m.in. za sprawą kiepskich wyników Bank of America. Ale kluczowe dla rozwoju wypadków na nowojorskim parkiecie będą najbliższe dwa tygodnie.

Dziś poznamy rezultaty Apple. W kolejce czekają następni giganci: American Express, Microsoft, Merck, Pfizer, 3M i Coca-Cola. A to nie wszystko swoimi wynikami będą chciały poprawić nastroje inwestorów takie firmy jak: Yahoo, Wells Fargo, Amazon.com i eBay.

Światowe giełdy w Money.pl:

Zdaniem cytowanych przez CNN ekonomistów wyniki firm mogą przyczynić się do tego, ze indeksy na Wall Street będą zwyżkować w końcówce tego roku. Ale tempo wzrostów nie będzie aż tak szalone jak w ostatnich miesiącach.

Amerykański serwis przypomina, że od dołka z 9 marca indeks S&P zyskał już 61 procent. Dow Jones urósł w tym czasie o 53 procent. W ubiegłym tygodniu ten ostatni indeks dwukrotnie przebił granicę 10 tys. punktów, która jest ważną psychologiczna barierę dla amerykańskich inwestorów.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: usa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz