Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gino Rossi może zaliczyć kwartał do udanych

0
Podziel się:

Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 44,3 mln zł wobec 30,1 mln w analogicznym okresie roku ubiegłego, co oznacza 47-procentowy wzrost.

Przychody ze sprzedaży Gino Rossi osiągnęły poziom 44,3 mln zł wobec 30,1 mln w analogicznym okresie roku ubiegłego, co oznacza 47-procentowy wzrost.

Grupa wypracowała również wysoki zysk netto - 3,3 mln zł, co stanowi wynik lepszy od ubiegłorocznego o blisko pół miliona złotych.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiąganych przez grupę wyników" - mówi Maciej Fedorowicz, prezes zarządu Gino Rossi.

"Wszystko wskazuje na to, że zostaną dotrzymane przedstawione przez nas prognozy. Świadczą o tym nie tylko wyniki kwartalne, ale również dynamika rozwoju sieci salonów firmowych Gino Rossi oraz Simple." - dodaje prezes Fedorowicz.

W I kwartale 2007 roku Spółka poczyniła znaczne nakłady inwestycyjne, widoczne m.in. we wzroście kosztów sprzedaży oraz ogólnego zarządu. Są to w szczególności koszty rozwoju sieci sprzedaży, promocji sklepów i nowych marek oraz biur handlowych w Warszawie i we Włoszech. Poczynione w zakończonym kwartale nakłady będą skutkowały wzrostem wyników finansowych w kolejnych miesiącach.

_ Gino Rossi zapowiedziało na ten rok otwarcie 38 salonów, w tym 12 poza granicami kraju. Najwięcej nowych sklepów powstanie pod szyldem Gino Rossi - po 10 w Polsce i za granicą. _

Równie dynamicznie rozwijać się będzie sieć salonów SIMPLE - spółki, która do Grupy Modowej Gino Rossi dołączyła w październiku ubiegłego roku. W 2007 roku zostanie otwartych 8 salonów SIMPLE w kraju oraz 2 poza jego granicami. Grupa powiększy się również o 8 salonów marki VANITA.

"Rozwój sieci salonów jest dla nas priorytetem. To dzięki nim promujemy naszą markę na całym świecie" - podkreśla prezes Fedorowicz.

Systematycznie rozwijająca się sieć sklepów jest również najistotniejszym czynnikiem wpływającym na dobre wyniki finansowe Grupy.

Podczas pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku Grupa Kapitałowa Gino Rossi znacznie się rozrosła, powstały bowiem trzy nowe spółki - GINO ROSSI RUSSIA Sp. z o.o. w Rosji, GINO ROSSI Pty Ltd w Australii oraz GINO ROSSI DENMARK ApS w Danii. Podmiot dominujący w Grupie - Gino Rossi S.A. - posiada 100 proc. udziałów zarówno w spółce australijskiej jak i duńskiej oraz 70 proc. w GINO ROSSI RUSSIA Sp. z o.o.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)