Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gino Rossi wychodzi z nierentownych lokalizacji

0
Podziel się:

Spółka zamyka salony marki Vanita. Chce wycofać się z Rosji, w obecnym modelu biznesowym.

Gino Rossi wychodzi z nierentownych lokalizacji
(PAP/dpa)

Zarząd Gino Rossi zamierza skupić się na poprawie efektywności segmentu obuwniczego, chce się wycofać z nierentownych lokalizacji, w tym z rynków zagranicznych.

_ Segment obuwniczy jest mało efektywny. Pracujemy nad poprawą jego efektywności _ - powiedział Paweł Kapłon, prezes Gino Rossi, dodając, że spółka nie jest zadowolona z działalności marki Vanita i biznesu zagranicznego.

O planie likwidacji marki Vanita spółka informowała już w ubiegłym roku. Obecnie sieć liczy 10 salonów pod tym brandem.

_ Sukcesywnie zamykamy salony Vanita. Szukamy partnerów, którzy są w stanie zapłacić odstępne _ - powiedział prezes.

Do końca kwietnia spółka zamierza wycofać się z rynku rosyjskiego, gdzie ma obecnie dwa salony.

_ Nie oznacza to, że rynek rosyjski przestał być dla nas ważny, chcemy tam działać w innym modelu biznesowym _ - powiedział prezes.

Dodał, że restrukturyzacji podlega też niemiecka spółka zależna Lugano, w ramach której działa obecnie 11 salonów.

_ Większość tych lokalizacji nie gwarantuje perspektyw. Nie ma szans, by na bazie tych salonów w Niemczech budować efektywny biznes _ - powiedział prezes.

W 2008 roku spółka Lugano wygenerowała 2,1 mln zł straty netto przy przychodach w wysokości 7,5 mln zł.

_ Albo wygasimy generowanie strat w ciągu kilku miesięcy albo trzeba się liczyć z tym, że któryś z wierzycieli, Gino Rossi lub Simple, zgłosi wniosek o upadłość _ - powiedział Kapłon.

W 2008 roku skonsolidowane przychody Gino Rossi wzrosły o 10,6 proc. rdr i wyniosły 192,7 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 5 mln zł, ale na poziomie netto spółka zanotowała stratę w wysokości 5,35 mln zł.

Spółka tłumaczy, że słaby wynik netto to efekt zawiązania rezerw w związku z działaniami restrukturyzacyjnymi. Spółka musiała utworzyć odpisy na należności od spółek powiązanych. Wyniki obciążyły też koszty finansowe, wynikające z różnic kursowych związanych z wyceną kredytu we frankach.

Na początku kwietnia Gino Rossi przedstawi szczegóły planu restrukturyzacji wraz z prognozą wyników. W dłuższej perspektywie czasu spółka nie wyklucza przeniesienia części produkcji na Daleki Wschód.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)