Notowania

global city holdings
20.05.2014 15:23

Global City Holdings szacuje wartość inwestycji w aquapark

Budowa ma ruszyć w lutym 2015 roku, a otwarcie zaplanowano na październik 2016 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(peepo/iStockphoto)

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) szacuje, że wartość inwestycji w aquapark w pobliżu Mszczonowa wyniesie 100 mln euro - poinformował Peter Dudolenski, członek rady dyrektorów i dyrektor wykonawczy Global City Holdings.

_ - Wartość inwestycji (aquapark pod Mszczonowem - przyp. PAP) to 100 mln euro. Oczekujemy, że w 70-75 proc. sfinansujemy ten projekt przy pomocy kredytu bankowego _ - powiedział na wtorkowej konferencji Dudolenski.

_ - Rozmawiamy o finansowaniu z kilkoma instytucjami. Zakładamy, że rozmowy zakończą się w ciągu 30-45 dni _ - dodał. Poinformował, że spółka liczy na kredyt długoterminowy, 7-10-letni.

W podwarszawskim Mszczonowie Global City Holdings zaplanowało budowę parku rozrywki, Park of Poland. Aquapark to pierwszy etap tej inwestycji. W listopadzie spółka planuje wystąpić o pozwolenie na jego budowę i liczy, że otrzyma je na początku 2015 r. Budowa ma ruszyć w lutym 2015, a otwarcie zaplanowano na październik 2016.

Spółka szacuje, że w pierwszym roku działalności, aquapark odwiedzi 1 mln osób. Inwestycja ma pozwolić, bezpośrednio i pośrednio, na stworzenie ok. 1.600 miejsc pracy. Aquapark będzie działał przez cały rok.

Aquapark powstanie na około 20-hektarowym terenie. Cały projekt Park of Poland ma powstać na 150-ha działce.

Na pytanie o uruchomienie kolejnych etapów inwestycji Park of Poland, Moshe (Mooky) Greidinger, członek rady dyrektorów spółki, odpowiedział: _ Jest za wcześnie, aby przedstawić dokładny harmonogram. Jesteśmy gotowi do wstępnych rozmów z potencjalnymi partnerami na temat uruchomienia kolejnych etapów _.

We wtorek spółka poinformowała o podpisaniu umowy z WUND Industriebau GmbH dotyczącej budowy aquaparku. WUND Industriebau GmbH ma zarządzać budową i realizacją obiektu z wykorzystaniem swojego know-how pochodzącego z projektów realizowanych w Niemczech. Będzie odpowiadał także za zarządzanie aquaparkiem. Umowa została zawarta na okres 20 lat.

_ - Wielokrotnie powtarzaliśmy, że nie jesteśmy ekspertami jeśli chodzi o parki rozrywki. Specjalizujemy się w kinach. Dla naszych klientów chcemy jak najlepiej, dlatego zdecydowaliśmy się na profesjonalistów _ - powiedział Greidinger.

Dudolenski poinformował, że Global City Holdings będzie jedynym właścicielem projektu.

Tagi: global city holdings, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz