Notowania

giełda
02.10.2008 14:39

GPW czeka na sygnał z USA

Indeks WIG20 otworzył się na plusie, ale popołudniu spadł poniżej poziomu zamknięcia w wczorajszego dnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Indeks WIG20 otworzył się w czwartek na plusie, ale popołudniu spadł poniżej poziomu zamknięcia w wczorajszego dnia. *

Sygnałem do spadków kursu były kontrakty na amerykańskie indeksy, które sugerują, że sesja w USA zacznie się od spadków.

_ - Zielone otwarcie było spowodowane poprawą nastrojów na skutek oczekiwań na uchwalenie Planu Paulsona _ - powiedział analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Łukasz Janus. Według niego, późniejsze spadki to głównie efekt oczekiwań na negatywne otwarcie sesji w USA.

_ - Również inne europejskie indeksy w tej chwili tracą, co negatywnie wpływa na WIG20 _ - powiedział Janus. Dodał, że dla rynku ważne będą dzisiejsze dane makroekonomiczne, ale najbardziej istotna będzie przyszłość planu wsparcia amerykańskich instytucji finansowych.

_ - Dzisiejsza sesja na Wall Street nie będzie rozstrzygająca i oczekiwanie na sygnał, które dziś decyduje o przebiegu sesji, zdominuje również kolejne dni _ - ocenił Janus. Zwrócił też uwagę na niskie obroty, które przed 14:30 nie przekroczyły poziomu 500 mln zł.

Wśród spółek z indeksu WIG20 najlepiej spisywały się akcje Cersanitu (wzrost o 2,14%). Zyskiwały też Agora, TVN, BZ WBK, Orlen, Polnord i PKO BP. Liderem spadków był po raz kolejny w ostatnim czasie KGHM (spadek o ponad 3%).

Około 14:30 indeks WIG20 spadał o 0,54% do 2400,90 pkt, a WIG o 0,50% do 37593,72 pkt.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne