Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Satalecki
|

GPW: Inwestorzy kupują akcje

0
Podziel się

WIG20 zyskał dziś prawie 2,8 procent. Rynek wierzy w wyniki spółek i koniec wzrostów cen ropy.

GPW: Inwestorzy kupują akcje
(PAP/EPA)
bDHSKVVN

Ostatnia aktualizacja: 17:30

Indeksy w Warszawie zyskiwały już od samego otwarcia sesji. Do południa bykom udało się wyjść powyżej 2500 pkt. na WIG20, czyli kluczowy w ostatnich dniach poziom dla indeksów. Inwestorom pomogły wyniki Banku Millennium, który co prawda zanotował spadek zysku netto (do 125 mln złotych) w II kwartale, jednak rynek oczekiwał 117 mln złotych.

bDHSKVVP

Podobna sytuacja nastąpiła w przypadku Bank of America - największego detalicznego banku w USA, który po południu także opublikował swoje wyniki. Zyski instytucji finansowej spadły o 41 proc. w skali roku, jednak i tu oczekiwania analityków okazały się zbyt pesymistyczne (72 centy zysku na akcję wobec spodziewanych 53 centów).

Wyniki banku dodały jeszcze więcej sił rodzimym inwestorom i WIG20 przed godz. 15 zyskiwał 2,3 proc. i ostatecznie zakończył notowania na poziomie 2577 punktów. Indeks pokonał więc poziom 2550 pkt., co otwiera mu dalszą drogę na północ.

Co ciekawe wzrosty na parkietach odbywają się przy rosnących cenach ropy naftowej. Za baryłkę płacono dziś nieco ponad 130 dolarów (1,3 proc.). Może to sugerować, że jest to tylko krótka wzrostowa korekta. Za tą tezą świadczy również mała liczba otwartych pozycji na kontraktach na ten surowiec.

| Pojawią się różnice w funduszach małych i średnich spółek |
| --- |
| Dobrze radzi sobie dziś po raz kolejny indeks mWIG40, który o godz. 15 zyskiwał 1,76 procent. W porównaniu do niego słaby wypadł sWIG80 - wzrastał zaledwie o 0,19 procent. Jeśli tak dalej pójdzie niedługo w tygodniowych czy miesięcznych wynikach funduszy _ misiów _ pojawią się istotne różnice w zależności od tego, przewagę jakich spółek posiada dany fundusz. |

bDHSKVVV

ZOBACZ TAKŻE:

bDHSKVWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)