Notowania

giełda
21.11.2008 16:50

GPW: Nowego dna nie było

Otwarcie notowań amerykańskiego rynku akcji 2 proc. nad kreską popchnęło nasze indeksy w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Główne wskaźniki giełdy w Warszawie rosły *całą dzisiejszą sesję *w nadziei na odbicie na amerykańskim rynku akcji.

Już na otwarciu notowań indeks WIG20 poszedł o 2 proc. w górę. Godzinę później znajdował się już 3 proc. na kreską. Z kolei wskaźnik szerokiego rynku zyskiwał w tym czasie o 2,3 proc.

Jednak koło południa wiara naszych inwestorów zaczęła słabnąć. Indeksy zbliżyły się do wczorajszego poziomu zamknięcia, które są obecnie dnem trwającej bessy.

Otwarcie notowań amerykańskiego rynku akcji 2 proc.nad kreską popchnęło nasze indeksy w górę. Ostatecznie na zamknięciu indeks WIG20 wzrósł o 2,55 proc. do 1586 pkt., wskaźnik szerokiego rynku WIG zyskał 2,16 proc. i wynosi 25.388,8 pkt.

Na amerykańskiej giełdzie zanotowano wczoraj potężne spadki cen akcji, które sprowadziły indeks S&P500 do poziomu nie notowanego od 11 lat. Przebicie tak ważnego dla amerykańskiego rynku akcji wsparcia dla indeksu S&P jakim było poziom dno bessy z 2002 roku, mogło wywołać niekontrolowaną falę paniki na innych giełdach.

Tak się jednak nie stało. Wynika to z faktu, że inwestorzy na innych światowych parkietach uwierzyli, że dziś indeksy za Oceanem będą próbowały odbić z tych absurdalnych poziomów na jakich się znalazły. Skuteczność powodzenia tych prób jest iskierką nadziei dla naszych inwestorów by utrzymać kluczowe wsparcie dla naszego rynku w okolicach 1550 pkt.

Najbliższa przyszłość naszego rynku akcji pozostaje w rękach amerykańskich inwestorów. Wskaźnikami amerykańskiej giełdy wciąż sterują niesamowite emocje podsycane wydarzeniami o możliwej pomocy rządu, balansującym na krawędzi bankructwa, koncernom samochodowym oraz zamieszaniu wokół Citigroup, największego banku w USA

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania giełd zagranicznych ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Aktualne ceny surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* **[ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie MyStock.pl ]( http://mystock.pl/ )**
Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz