Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW oceni wizerunek spółek

0
Podziel się:

Giełda rozpoczęła publikację indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

GPW oceni wizerunek spółek
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Giełda Papierów Wartościowych rozpoczęła publikację indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index. *

Indeks służy ocenie koniunktury wśród spółek uznanych za odpowiedzialne społecznie. Jest indeksem dochodowym, uwzględniającym dochody z tytułu dywidend i praw poboru. W wyniku badania przeprowadzonego przez GPW we współpracy z miesięcznikiem Forbes, Kulczyk Investment i Deloitte do pierwszego składu RESPECT Index zostało zakwalifikowanych 16 spółek, które otrzymały najwyższe oceny ratingowe w badaniu.

_ - Indeks ma pomóc w promowaniu io mierzeniu odpowiedzialnego zarządzania w spółkach giełdowych. Nowoczesne przedsiębiorstwo to takie, które uwzględnia w swoich działaniach to jak się zachowuje wobec akcjonariuszy, partnerów biznesowych, interesariuszy, społeczności, w obrębie której funkcjonuje _ – wyjaśnił Ludwik Sobolewski, Prezes Zarządu GPW (na zdjęciu).

Skład RESPECT Index: PKN ORLEN SA, Citi Handlowy, Grupa LOTOS SA, APATOR SA, PGNiG SA, KGHM Polska Miedź, Barlinek SA, BANK PBH, ELEKTROBUDOWA SA, Telekomunikacja Polska SA, ING Bank Śląski SA, Mondi Świecie SA, GRUPA ŻYWIEC SA, Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE SA, Zakłady Azotowe w Tarnowie – Mościcach SA, Ciech SA

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)