Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW rośnie za giełdami na świecie

0
Podziel się:

Czwartkowa sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostów. Powodem dobrych nastrojów są światowe giełdy, które mocno zyskały.

GPW rośnie za giełdami na świecie
(PAP/Paweł Supernak)

Czwartkowa sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostów. Powodem dobrych nastrojów są światowe giełdy, które mocno zyskały.

WIG20 na otwarciu zyskał 2 procent. O godz. 9:45 rósł o 1,54 procent i znajdował się na poziomie 3132 pkt. Indeks WIG zyskiwał o 1,35 procent do poziomu 50.440 pkt.

Wczoraj indeksy amerykańskiej giełdy zakończyły notowania wyraźnie nad kreską. Indeks największych firm amerykańskich Dow Jones zyskał 1,45 procent. Wskaźnik Standard & Poor's 500 wzrósł o 1,36 procent. Zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 2,32 procent. Impulsem do wzrostów okazały się ogłoszone jeszcze przez otwarciem notowań dane na temat dynamiki sprzedaży detalicznej w USA w styczniu, które okazały się wyższe od prognoz rynkowych.

Jeszcze lepsze nastroje zapanowały na parkietach w Azji. Główny indeks tokijskiej giełdy Nikkei225 zyskał aż 4,27 procent. Niespodziewanie napłynęły bardzo dobre dane z japońskiej gospodarki. PKB Japonii wzrósł w IV kwartale 2007 roku o 3,7 procent. To wynik znacznie lepszy niż oczekiwano. Analitycy spodziewali się wzrostu na poziomie 1,7 procent.

Dobre informacje płyną także z naszego rynku akcji. Dziś rano wyniki finansowe za IV kwartał opublikowały m. in. KGHM i PKO BP. Okazały się one lepsze niż oczekiwał rynek.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)