Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW warunkowo wykluczy akcje Elektrimu z obrotu

0
Podziel się:

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zgodził się na wykluczenie akcji Elektrimu z obrotu giełdowego m.in. pod warunkiem ogłoszenia wezwania na akcje spółki, informuje prezes GPW Ludwik Sobolewski.

GPW warunkowo wykluczy akcje Elektrimu z obrotu
(Szymon Pulcyn)

*Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zgodził się na wykluczenie akcji Elektrimu z obrotu giełdowego m.in. pod warunkiem ogłoszenia wezwania na akcje spółki, informuje prezes GPW Ludwik Sobolewski. *

Spółka ma też publikować na stronie internetowej informacje o przebiegu postępowania upadłościowego. Dodatkowo walne zgromadzenie Elektrimu ma podjąć uchwałę upoważniającą zarząd spółki do podjęcia działań zmierzających do ponownego dopuszczenia akcji spółki do obrotu na rynku giełdowym w terminie sześciu miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia o zakończeniu postępowania upadłościowego.

Po spełnieniu wymienionych warunków zarząd GPW wskaże termin wykluczenia akcji Elektrimu z obrotu.

"Zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu decyzji o wykluczeniu dla zarządu GPW miało to, czy istnieje ważny powód do wycofania spółki. Nie można się zwolnić z obowiązku bycia spółką giełdową bez powodu lub mając słaby powód" - mówi prezes GPW.

Sobolewski nie podał jakie argumenty w swoim wniosku przedstawił Elektrim, ale zarząd GPW uznał, że są one wystarczając do wycofania spółki z obrotu.

Wniosek o wykluczenie akcji Elektrimu z giełdowego obrotu dwukrotnie składał zarząd tej spółki, powołując się na decyzję sądu o postawieniu Elektrimu w stan upadłości z możliwością zawarcia układu.

Pierwszy wniosek zarządu Elektrimu z początku września został odrzucony przez zarząd GPW, a jako jeden z warunków ewentualnej zgody podawano ogłoszenie przez większościowego akcjonariusza wezwania na 100 proc. akcji w celu umożliwienia wyjścia z inwestycji akcjonariuszom mniejszościowym.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)