Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW wprowadza od 2 kwietnia nowe wymagania dla animatorów rynku

0
Podziel się:

Od 2 kwietnia GPW wprowadza nowe wymagania dotyczące zasad działania animatorów rynku.

bEUpBSNx

Obniżono m.in. do 7,5 tys. zł minimalną wartość oferty dla spółek notowanych w systemie ciągłym, które nie wchodzą do indeksów WIG 20 i MIDWIG.

Zmniejszeniu z 5-krotności do 3-krotności minimalnej wartości oferty uległ też limit zaangażowania dla spółek nie wchodzących w skład indeksu WIG 20 - poinformowała GPW w poniedziałkowym komunikacie.

Limit dziennego zaangażowania dla akcji wchodzących w skład WIG 20 wynosić będzie 5-krotność wartości oferty.

bEUpBSNz

Wartość oferty składanej przez animatorów rynku nie może być niższa niż 25 tys. zł dla akcji wchodzących w skład WIG 20, 10 tys. zł dla akcji w systemie notowań ciągłych wchodzących w skład MIDWIG, 7,5 tys. zł dla pozostałych akcji w systemie notowań ciągłych oraz 5 tys. zł dla akcji w systemie kursu jednolitego.

Różnica między najniższą ceną w zleceniu sprzedaży a najwyższą w zleceniu kupna nie będzie mogła przekroczyć od 2,5 proc. (dla akcji wchodzących do WIG 20) do 5 proc. - w przypadku akcji notowanych w systemie ciągłym, które nie wchodzą do WIG 20, i MIDWIG oraz akcji notowanych w systemie kursu jednolitego.

Na początku marca giełda poinformowała, że jednym z warunków przejścia do systemu notowań ciągłych będzie zawarcie umowy z animatorem rynku, co ma poprawić płynność akcji tych spółek.

bEUpBSOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)