Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW zawiesi obrót akcjami Prokom Software

0
Podziel się:

Zarząd warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) zawiesi obrót akcjami spółki Prokom Software od 31 marca.

GPW zawiesi obrót akcjami Prokom Software
(PAP/Radek Pietruszka)

Zarząd warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW)
zawiesi obrót akcjami spółki Prokom Software od 31 marca. Zawieszenie notowań to efekt zbliżającej się rejestracji połączenia Prokom Software i Asseco Poland.

- _ Po rozpatrzeniu wniosku spółki Prokom Software o zawieszenie notowań akcji tej spółki w związku z zbliżającym się terminem jej połączenia ze spółką Asseco Poland, zarząd Giełdy na podstawie § 30 ust. 1 pkt 1) oraz § 33 ust. 2 Regulaminu Giełdy postanawia zawiesić obrót akcjami spółki Prokom Software począwszy od sesji giełdowej w dniu 31 marca 2008 r. do dnia wykluczenia z obrotu giełdowego akcji tej spółki _ - czytamy w komunikacie.

Zawieszenie obrotu akcjami Prokom Software nastąpiło na wniosek zarządu spółki. Prokom Software 27 marca poinformował, że chce zawieszenia notowań od dnia 31 marca. Dzień wcześniej, na skutek pomyłki pisarskiej, informował że planuje zawieszenie notowań od 28 marca.

Zgodnie z planem przedstawionym przez zarząd Asseco, połączenie odbędzie się przez przeniesienie majątku Prokom na Asseco, które będzie stroną przejmującą. Asseco wyemituje w zamian akcje połączeniowe dla akcjonariuszy Prokomu. W ramach połączenia udziałowcy Prokom Software dostaną 1,82 akcji połączeniowych za każdą posiadaną akcję spółki.

Akcjonariusze Asseco zdecydowali, że w związku z połączeniem kapitał zakładowy Asseco zostanie podwyższony o kwotę nie wyższą niż 19.847.748 zł przez emisję do 19.847.748 akcji połączeniowych serii F. W wyniku połączeniu Asseco przejmie też pakiet swoich akcji, które dziś dają Prokomowi kontrolę nad tą spółką.

Adam Góral, który jest obecnie prezesem obu spółek, zapowiedział wcześniej, że grupa Asseco (już razem z Prokomem) może osiągnąć w 2008 roku zysk netto rzędu 65 mln euro.

Narastająco w I-IV kw. 2007 roku grupa Asseco Poland miała 163,43 mln zł zysku wobec 74,56 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1282,82 mln zł wobec 497,69 mln zł.

W tym okresie grupa Prokom Software miała 258,82 mln zł zysku wobec 91,97 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1916,56 mln zł wobec 1693,39 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)