Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gpw
12.07.2010 13:49

GPW zostawiła w tyle parkiety w Atenach i Wiedniu

Wartość obrotów na polskim rynku akcji jest o 30-40 proc. wyższa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wartość obrotów na rynku akcji warszawskiej GPW jest o 30-40 proc. wyższa niż na giełdach w Atenach i Wiedniu - poinformowała w poniedziałek GPW, powołując się na dane Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych.

Z informacji GPW wynika, że wartość spółek notowanych na głównym rynku warszawskiej GPW jest o ponad połowę większa niż na giełdzie wiedeńskiej i ponad dwukrotnie większa niż w Atenach.

_ Przewaga wartości kapitalizacji grupy CEE SEG - skupiającej giełdy w Wiedniu, Pradze, Lublanie i Budapeszcie - nad GPW spadła o ponad jedną trzecią w ciągu ostatnich dwóch miesięcy _ - czytamy w komunikacie.

_ Dane Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych pokazują rosnącą przewagę GPW nad pozostałymi rynkami giełdowymi w Europie Środowo-Wschodniej i Południowej. Wartość spółek krajowych notowanych na warszawskiej giełdzie jest o 55 proc. wyższa niż na giełdzie wiedeńskiej oraz ponad dwukrotnie wyższa niż w Atenach _ - dodano.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy - jak podkreśla GPW - przewaga kapitalizacji grupy CEE SEG, skupiającej giełdy w Wiedniu, Pradze, Lublanie i Budapeszcie, zmalała o 36 proc. z 31 mld euro w kwietniu do 19 mld euro na koniec czerwca 2010 r.

W pierwszej połowie tego roku wartość handlu akcjami na GPW była o 28 proc. wyższa niż w Atenach i o 37 proc. wyższa niż na giełdzie wiedeńskiej. _ Przewaga wartości obrotów na GPW nad tymi rynkami utrzymuje się od marca bieżącego roku _ - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz