Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grajewo może wznowić projekt w Rosji

0
Podziel się:

Grajewo przesuwa termin wznowienia inwestycji w budowę zakładu płyt MDF w Rosji na drugą połowę tego roku lub nawet początek roku następnego.

Grajewo może wznowić projekt w Rosji
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

*Pfleiderer Grajewo przesuwa termin wznowienia inwestycji w budowę zakładu płyt MDF w Rosji na II połowę tego roku lub nawet początek roku następnego. Powodem jest m.in. brak decyzji głównego właściciela spółki, skupiającego się na procesach restrukturyzacyjnych grupy - poinformował Wojciech Gątkiewicz, prezes spółki. *

_ - Nasz główny właściciel jest na razie skoncentrowany na restrukturyzacji i nie podejmuje decyzji odnośnie wznowienia projektu. Ponadto, napotkaliśmy barierę personalną. Nie jest tak łatwo znaleźć wykwalifikowanych specjalistów _ - powiedział Gątkiewicz.

_ - Reaktywacja inwestycji nie nastąpi raczej w tym półroczu, jak wcześniej myśleliśmy. Najprawdopodobniej będzie ona możliwa w miesiącach jesiennych tego roku lub nawet na początku roku przyszłego. Jednak najpóźniej musi ruszyć w 2012 r., inaczej jej zasadność stanie pod znakiem zapytania _ - dodał.

Prezes poinformował, że są chętni do finansowania inwestycji, potrzebny jest jednak podpis głównego właściciela spółki._ - Mamy oferentów branżowych i finansowych, którzy są w stanie wyłożyć odpowiednie środki _ - powiedział Gątkiewicz.

Pfleiderer Grajewo informowało wcześniej że na wznowienie inwestycji potrzebuje kilkudziesięciu mln euro. Najwcześniej produkcja płyt MDF w rosyjskim zakładzie mogłaby ruszyć w 2012 roku.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Pfleiderer Service GmbH posiadający ponad 65 proc. akcji Grajewa.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)