Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grajewo oczekuje wzrostu popytu o 5-10 procent

0
Podziel się:

Grajewo oczekuje w tym roku wzrostu popytu na swoje wyroby o 5 procent w Polsce i 10 procent w Rosji.

Grajewo oczekuje wzrostu popytu o 5-10 procent
(Emily2k/Dreamstime)

Grajewo oczekuje w tym roku wzrostu popytu na swoje wyroby o 5 procent w Polsce i 10 procent w Rosji - poinformował Rafał Karcz, dyrektor finansowy Grajewa.

Skonsolidowane przychody firmy mogą wzrosnąć w tym roku dwucyfrowo. _ - Oczekujemy w 2011 roku wzrostu popytu na wyroby spółki na poziomie 5 proc. w Polsce i 10 proc. w Rosji. Przewidujemy, że rynkowe moce produkcyjne będą wykorzystane na poziomie ponad 85 proc. _ - powiedział Karcz.

Dyrektor podtrzymał zapowiedzi dotyczące wypracowania zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w skali całego roku. Wzrosnąć ma również sprzedaż._ - Spodziewamy się w tym roku dalszego wzrostu przychodów, może on być może dwucyfrowy _ - powiedział.

Dodał, że wzrost będzie wynikał w pewnym stopniu również ze wzrostu cen surowców._ - Ceny surowców ciągle rosną, ten trend się utrzyma _ - ocenia Karcz. Również w perspektywie 2-4 lat powinna utrzymać się dwucyfrowa dynamika wzrostu przychodów grupy.

Po czterech kwartałach 2010 roku grupa miała 15,1 mln zł straty netto, 47,1 mln zł zysku operacyjnego i 1,39 mld zł przychodów. Przychody wzrosły rok do roku o 12,7 procent.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)