Notowania

sesja na wall street
10.02.2012 22:20

Grecja nad przepaścią. Co na to Wall Street?

Nowojorska giełda kończy tydzień wyprzedażą akcji. Gracze nie doczekali się pozytywnych wieści z Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Brak porozumienia w sprawie oszczędności w Grecji skłonił część inwestorów na nowojorskiej giełdzie do wyprzedaży akcji.

Główne indeksy na Wall Street przez cały dzień traciły na wartości. Wśród spółek z indeksu Dow Jones żadna nie wzrosła i w rezultacie sam wskaźnik stracił 0,8 procenta. Podobne wyniki odnotowały S&P500 oraz Nasdaq.

Główne indeksy na Wall Street podczas piątkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Uwaga inwestorów z amerykańskiego parkietu była dzisiaj skupiona na wydarzeniach w Grecji. Wszyscy czekają aż wreszcie politycy dojdą do porozumienia w sprawie zapowiedzianych przez rząd cięć, które są warunkiem uzyskania przez ten kraj pomocy finansowej. Na razie do zgody daleko, co powoduje zamieszanie na rynkach.

Drugim pretekstem do realizacji zysków stały się dzisiaj w USA dane dotyczące nastrojów konsumenckich. Wskaźnik, za pomocą którego są one obrazowane, spadł w porównaniu do ostatniego wyniki, jak również był niższy od prognoz.

Inwestorzy mogli dzisiaj również wysłuchać kolejnego wystąpienia szefa Fed Bena Bernanke. Dotyczyło ono rynku nieruchomości w USA. Zaskoczeń nie było. Prezes Fed powiedział, że bank będzie wspierał rynek nieruchomości, a ma temu służyć między innymi najniższy w historii poziom stóp procentowych w tym kraju.

Podsumowując, na nowojorskiej giełdzie rozpoczęła się korekta. Pretekstem do niej jest oczywiście sprawa Grecji. Warto jednak pamiętać, że styczeń na Wall Street był jednym z najlepszych miesięcy w ostatnich latach.

O kryzysie w Grecji czytaj w Money.pl
Takie będą efekty bankructwa Grecji Nikt, kto nie zgadza się z programem oszczędności, nie może pozostać w rządzie - oświadczył Lukas Papademos.
Grecki minister zrozpaczony. Chcą wyjść z Unii Michalis Chrisochoidis nie widzi światełka w tunelu.
Grecja zapewnia, że przeprowadzi reformy Premier Grecji zapowiada, że wbrew protestom obywateli kraj jest gotowy do dużych oszczędności, by wyjść z kłopotów.
Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz