Notowania

grupa adv
03.09.2012 14:03

Grupa ADV utrzyma ponad 50-proc. tempo wzrostu przychodów?

Grupa ADV liczy, że w drugiej połowie roku utrzyma dynamikę wzrostu przychodów, która w I półroczu wyniosła 55 procent, wynika z komentarza firmy do wyników finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Grupa ADV liczy, że w drugiej połowie roku utrzyma dynamikę wzrostu przychodów, która w I półroczu wyniosła 55 procent, wynika z komentarza firmy do wyników finansowych.

- _ Zakładamy, że wysokie tempo zostanie utrzymane w drugim półroczu, czym potwierdzimy naszą zdolność do generowania ponadprzeciętnych wzrostów. Należy pamiętać, że branża, w której działamy, charakteryzuje intensyfikacją aktywności w ostatnich miesiącach roku. Dodatkowo, na poprawę rentowności – począwszy od III kwartału tego roku – wpłyną działania optymalizacyjne w zakresie kosztów działalności, które aktualnie prowadzimy _ – powiedział prezes Konrad Pankiewicz.

W I połowie 2012 r. skonsolidowany zysk netto Grupy ADV wzrósł o 48% r/r do 1,54 mln zł. Przychody wyniosły 52,74 mln zł wobec 33,95 mln zł przed rokiem.

_ - Dążymy do tego, by zdynamizować działania sprzedażowe w Polsce i – co ważniejsze – poza jej granicami. Dlatego powołaliśmy w ramach Grupy ADV strukturę, której wiodącym celem jest praca nad wykorzystaniem i tworzeniem efektu synergii między poszczególnymi spółkami z Grupy i jednocześnie generowaniem dodatkowej sprzedaży. Usprawnienie tych procesów bez wątpienia zwiększy potencjał Grupy ADV nie tylko w branży, ale też na rynkach kapitałowych _ – zaznaczył Pankiewicz.

Spółka poinformowała, że osiągnie oszczędności na poziomie operacyjnym, dzięki temu, że w I połowie roku połączyła spółki zależne Codemedia i MediaSense, a także włączyła firmę MAT w struktury Lemon Sky. Grupa ADV działa w obszarach komunikacji cyfrowej, innowacyjnych technologii oraz e-commerce.

Tagi: grupa adv, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz