Notowania

alt
03.01.2011 13:33

Grupa Alterco pozyskała ponad 140 mln zł

Firma deweloperska Alterco zamknęła prywatną emisję ponad 2,8 mln akcji serii D bez prawa poboru i pozyskała ponad 140 mln zł, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Firma deweloperska Alterco zamknęła prywatną emisję ponad 2,8 mln akcji serii D bez prawa poboru i pozyskała ponad 140 mln zł, poinformowała spółka. *

- _ Sukces naszej oferty prywatnej jest wynikiem nie tylko skrupulatnej i konsekwentnej realizacji unikalnej na rynku strategii biznesowej w zakresie prowadzonej przez nas działalności nieruchomościowej. To również efekt dużego zaufania inwestorów branżowych do naszej spółki. Dzięki temu mogliśmy zaoferować akcje Alterco po cenie emisyjnej na poziomie 50 zł za walor. Cieszymy się, że nasza aktywność na rynku kapitałowym została zauważona i doceniona, co zobowiązuje nas do podejmowania takich decyzji biznesowych i giełdowych, które zagwarantują naszym akcjonariuszom znaczący zwrot z inwestycji w Grupę Alterco. Jesteśmy przekonani, że z powodzeniem zrealizujemy te założenia _ – powiedział cytowany w komunikacie prezes Zbigniew Zuzelski.

Akcje spółki zostały objęte przez 16 nowych inwestorów po maksymalnej cenie emisyjnej na poziomie 50 zł za walor. Łącznie w ramach oferty prywatnej spółka pozyskała ponad 140 mln zł. Alterco podała, że środki finansowe z nowej emisji akcji przeznaczy na rozwój portfela realizowanych i planowanych inwestycji nieruchomościowych komercyjnych oraz mieszkaniowych na terenie całego kraju.

- _ W związku z podpisanymi w listopadzie i grudniu 2010 roku umowami na zakup nieruchomości spółka planuje rozszerzyć swoją ofertę deweloperską, zrealizować inwestycje o charakterze turystyczno-rekreacyjnym w atrakcyjnych lokalizacjach oraz rozpocząć budowę obiektów usługowo-handlowych. Alterco dywersyfikuje swoją działalność realizując również inwestycje w zakresie: powierzchni biurowych i produkcyjno-magazynowych oraz mieszkań i apartamentów _ – czytamy dalej w komunikacie.

Pod koniec września NWZ Alterco zatwierdziło prywatną emisję do 3,4 mln akcji serii D bez prawa poboru o wartości nominalnej do ok. 8,2 mln zł oraz obligacji zamiennych serii A, B i C o łącznej wartości nominalnej 42 mln zł.

Według wcześniejszych informacji Alterco zapowiadał przeprowadzenie emisji o łącznie wartości 110-180 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozwój na rynku nieruchomości, głównie zakupu terenów inwestycyjnych.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Alterco miała 0,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 3,70 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 29,47 mln zł wobec 0,88 mln zł.

Tagi: alt, efk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz