Notowania

krb
09.12.2009 17:42

Grupa Kredyt Banku sprzeda Żagiel

Kredyt Bank szacuje, że jeśli do końca 2009 roku sprzeda akcje spółki Żagiel, to wynik grupy za 2009 rok będzie dodatni. Zarząd szacuje pozytywny wpływ transakcji sprzedaży Żagla na wynik netto na około 230 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kredyt Bank/Materiały prasowe)

Kredyt Bank szacuje, że jeśli do końca 2009 roku sprzeda akcje spółki Żagiel, to wynik grupy za 2009 rok będzie dodatni. Zarząd szacuje pozytywny wpływ transakcji sprzedaży Żagla na wynik netto na około 230 mln zł - poinformował bank w środowym komunikacie.

_ Zarząd Kredyt Banku szacuje, że pozytywny wpływ planowanej transakcji sprzedaży akcji spółki Żagiel SA na wynik finansowy netto Grupy Kapitałowej Kredyt Banku SA w 2009 r. wyniesie około 230 milionów zł _ - napisano w komunikacie.

Bank podał, że ze względu na trudną sytuację w segmencie consumer finance, dokonał przeglądu jakości portfela kredytowego tego segmentu i zdecydował się w grudniu utworzyć dodatkowe rezerwy.

_ Zarząd przewiduje, że w przypadku realizacji transakcji sprzedaży akcji spółki Żagiel SA do końca bieżącego roku, Grupa Kredyt Banku SA uzyska w 2009 roku dodatni wynik finansowy _ - napisano w komuniakcie.

Bank poinformował, że jego zarząd zawnioskuje o wyrażenie zgody na sprzedaż wszystkich posiadanych akcji spółki Żagiel na rzecz KBC Bank N.V.

_ Zaproponowana cena sprzedaży wynosi 350 milionów zł. W przypadku sprzedaży spółki Żagiel przez KBC podmiotowi zewnętrznemu za kwotę wyższą niż 350 mln zł, Kredyt Bank dodatkowo otrzyma od KBC uzyskaną kwotę nadwyżki pomniejszoną o stosowne podatki i opłaty _ - anpisano w komuniakcie.

_ W przypadku dokonania przez KBC sprzedaży akcji spółki Żagiel podmiotowi zewnętrznemu za kwotę mniejszą od 350 milionów zł, ryzyko Kredyt Banku jest ograniczone do 10 proc. zaproponowanej ceny sprzedaży _ - dodano.

Tagi: krb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz