Notowania

orb
29-09-2010 (10:05)

Grupa Orbis może stracić nawet 13,6 mln zł na upadłości Orbis Travel

Grupa Orbis może potencjalnie stracić do 13,64 mln zł w wyniku upadłości Polskiego Biura Podróży Orbis, którego właścicielem jest fundusz Enterprise Investors.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Grupa Orbis może potencjalnie stracić do 13,64 mln zł w wyniku upadłości Polskiego Biura Podróży Orbis, którego właścicielem jest fundusz Enterprise Investors.

_ Pomimo faktu, że spółka ta ( Polskie Biuro Podróży Orbis - przyp. PAP) nie wchodzi w skład grupy kapitałowej Orbis, ze względów na łączące Orbis S.A. z tą spółką umowy pożyczek w wysokości 7,64 mln PLN oraz ze względu na udzielone poręczenie do wysokości 6 mln PLN dla gwarancji turystycznej, łączna maksymalna wysokość potencjalnych ryzyk związanych z ewentualną upadłością Polskiego Biura Podróży Orbis Sp. z o.o. (nowa nazwa uchwalona przez Zgromadzenie Wspólników w dniu 8 września br. to Polskie Biuro Podróży Traveltime Sp. z o.o.) zamyka się w kwocie 13,64 mln PLN _ - napisano w komunikacie Orbisu.

Orbis dodał, że podjął decyzję o rozwiązaniu, ze skutkiem natychmiastowym, umowy licencyjnej zawartej z PBP Orbis, na podstawie której spółka ta korzystała za znaku _ Orbis Travel _.

W środę Polskie Biuro Podróży Orbis poinformowało o złożeniu wniosku o upadłość.

_ Bezpośrednią przyczyną zaistniałej sytuacji jest fakt, że obecny większościowy udziałowiec spółki, fundusz Enterprise Investors, podjął decyzję, że nie dofinansuje PBP Orbis, o czym poinformował zarząd spółki w dniu 14 września. Do samego końca zarząd PBP Orbis próbował uratować spółkę wdrażając plan restrukturyzacji oraz aktywnie poszukując nowego inwestora _ - napisano w komunikacie PBP Orbis.

Orbis sprzedał biuro podróży funduszowi Enterprise Investors w styczniu tego roku.

Tagi: orb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz