Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
redan
16.08.2005 14:23

Grupa Redanu liczy na zysk na koniec roku

Grupa Redanu, operator m.in. marek Troll i Top Secret, na koniec tego roku może osiągnąć zysk netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Redanu, operator m.in. marek Troll i Top Secret, na koniec tego roku może osiągnąć zysk netto - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej konferencji prasowej.

"Zgodnie z naszym wewnętrznym planem - grupa może na koniec 2005 roku zanotować zysk netto" - powiedział prezes spółki, Piotr Kulawiński.

W pierwszym półroczu skonsolidowana strata netto Redanu wyniosła 3,5 mln zł wobec 4 mln zł zysku netto w dwóch kwartałach zeszłego roku, strata operacyjna 1,8 mln zł wobec 7,1 mln zł zysku operacyjnego przed rokiem, a sprzedaż 110,3 mln zł ze 100,2 mln zł w I półroczu 2004 r.

W samym II kwartale Redan miał 961 tys. zł zysku netto, 1,27 mln zł zysku operacyjnego i 59,7 mln zł przychodów.

Wyniki firmy w pierwszym półroczu obciążyła m.in. utworzona rezerwa na zapasy, w wysokości 2,75 mln zł. Kolejna rezerwa będzie utworzona w drugim półroczu, jednak - jak zapewnia prezes - "nie będzie ona bardzo duża".

Kulawiński powiedział, że wyprzedaże starych zapasów, z 2004 roku, będą kontynuowane w drugim półroczu. Możliwe, że części starego towaru spółka będzie pozbywać się jeszcze w przyszłym roku, ale nie będą to już istotne wielkości.

Przedstawiciele Redanu poinformowali, że zapasy te sprzedawane są przy marży zerowej lub ujemnej.

"Plan wyprzedaży starych towarów na 2005 rok to 57,5 mln zł. Z tego pozbyliśmy się już starych kolekcji za 32,7 mln zł" - powiedział prezes.

Wyniki firmy, poza rezerwą, obciążyło też przejście z modelu sprzedaży hurtowej na detaliczną, co wiązało się z koniecznością rozwoju sieci sklepów własnych.

"W drugim kwartale tego roku przychody ze sprzedaży w sieci detalicznej stanowiły prawie dwie trzecie przychodów ze sprzedaży ogółem" - powiedział Kulawiński.

Spółka kontynuuje rozwój sieci detalicznej Top Secret.

"Dziś ta sieć jest na etapie osiągania zera, w drugim półroczu osiągniemy już jednak dodatni wynik na sprzedaży" - ocenia prezes.

Marża brutto na sprzedaży w spółce w pierwszym półroczu wzrosła do 42,9 proc., a w samym drugim kwartale wyniosła blisko 50 proc.

Do końca roku Redan planuje rozbudowę sieci Textil Marketów do ponad 100 sklepów, z 84 na koniec czerwca, Trolla do co najmniej 30 sklepów z 24. Powierzchnia handlowa Top Secret ma się zwiększyć do 16.000 metrów kwadratowych z 13.000 obecnie.

Spółka ma też pomysł na rozwój sieci Happy Kids, oferującej odzież dziecięcą, na razie jednak nie chce ujawniać szczegółów.

"Będzie to formuła pośrednia, między rynkiem dystrybucyjnym a własnym detalem" - powiedział Kulawiński.

Redan sprzedaje swoje towary również na Litwie, Ukrainie, w Czechach i na Słowacji. Za granicą ma siedem sklepów Top Secret i dwa Trolla. W drugim półroczu planuje otwarcie kolejnych punktów Trolla poza Polską.

Tagi: redan, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz