Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Żywiec oczekuje wzrostu przychodów w 2012 roku

0
Podziel się:

Grupa Żywiec spodziewa się w trakcie 2012 roku nieznacznego wzrostu rynku piwa z naciskiem na wyższe koszty produkcji oraz wzrostu przychodów spowodowanego głównie wzrostem cen i wolumenu sprzedaży.

Grupa Żywiec oczekuje wzrostu przychodów w 2012 roku
(Grupa Żywiec, materiały prasowe)
bEJsmXoB

Grupa Żywiec spodziewa się w trakcie 2012 roku nieznacznego wzrostu rynku piwa z naciskiem na wyższe koszty produkcji oraz wzrostu przychodów spowodowanego głównie wzrostem cen i wolumenu sprzedaży - poinformowała spółka w raporcie za 2011 rok.

W roku 2011 skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży Grupy Żywiec zmniejszyły się rdr o 0,7 proc., osiągając wartość 3.606 mln zł, zysk z działalności operacyjnej wyniósł 374 mln zł, co stanowi spadek o 18,8 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, a zysk netto sięgnął 318 mln zł wobec 399 mln zł w 2010 r. Spółka poinformowała o zamiarze wypłaty dywidendy za rok 2011, jednak szczegóły nie zostały podane.

W 2011 roku wolumen sprzedaży Grupy Żywiec, łącznie z zewnętrznym portfelem marek, wyniósł 12 mln hektolitrów, w porównaniu z 11,9 mln hektolitrów w roku 2010. - _ Wróciliśmy na ścieżkę wzrostu ilości sprzedanego piwa. W 2011 zanotowaliśmy około 2-proc. wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Jest to przede wszystkim związane ze znaczącymi inwestycjami dotyczącymi naszych marek, jak również wprowadzeniem nowej butelki Żywiec, a także z innymi innowacjami ukierunkowanymi na konsumenta (piwo niepasteryzowane, grzaniec) _ - poinformowano w raporcie.

bEJsmXoD

- _ Jednak te inwestycje w połączeniu ze zmianą struktury sprzedaży (wyższy udział marek tańszych, wyższy udział sprzedaży w dyskontach) miały negatywny wpływ na poziom wypracowanego zysku z działalności operacyjnej w 2011 roku. Spadek przychodów spowodowany był głównie presją cenową i zmianą kanałów sprzedaży _ - dodano.

Spółka podała również w komunikacie prasowym, że w 2011 r. utrzymała swój udział rynkowy (ponad 33 proc.) w detalu tradycyjnym.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEJsmXpe
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)