Notowania

gtc
13.12.2013 23:15

GTC planuje emisję akcji w drodze budowy księgi popytu

Obecnie kapitał zakładowy GTC dzieli się na 319,4 mln akcji. Na zamknięciu piątkowej sesji kurs akcji GTC wyniósł 7,90 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sjgh/Dreamstime)

Globe Trade Center planuje emisję do 31.937.298 akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru, która przeprowadzona zostanie w drodze budowy księgi popytu - poinformowała spółka w komunikacie.

Zgodę na emisję nowych akcji ma wyrazić walne zgromadzenie GTC zwołane na 9 stycznia.

Celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie spółce osiągnięcia jej celów strategicznych oraz umożliwienie dalszego rozwoju działalności.

_ Wpływy z emisji akcji serii J zostaną wykorzystane w celu zmniejszenia poziomu zadłużenia spółki. W opinii zarządu spółki (...) pozbawienie w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki w stosunku do wszystkich akcji serii J jest uzasadnione i zgodne z interesem spółki z uwagi na fakt, że emisja akcji w subskrypcji prywatnej stanowi najszybszy i najdogodniejszy sposób pozyskania kapitału _ - napisano w komunikacie.

Obecnie kapitał zakładowy GTC dzieli się na 319,4 mln akcji. Na zamknięciu piątkowej sesji kurs akcji GTC wyniósł 7,90 zł.

Tagi: gtc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz