Notowania

hdx
05.03.2009 10:09

Hardex rezygnuje ze zwiększenia produkcji

W związku z dekoniunkturą Hardex, producent płyt pilśniowych, modyfikuje swój program inwestycyjny. Chce wypłacić dywidendę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

W związku z dekoniunkturą Hardex, producent płyt pilśniowych, modyfikuje program inwestycyjny, rezygnując z inwestycji zwiększających produkcję. CAPEX ma wynieść 5,5 mln złotych.

"Opracowany program inwestycyjny na rok 2009 uwzględnia aktualną sytuację rynkową. W związku z powyższym, w chwili obecnej rezygnuje się z realizacji inwestycji wpływających na zwiększenie produkcji na korzyść inwestycji oszczędnościowych i różnicujących wolumen sprzedaży wyrobów spółki" - napisano w komunikacie.

Wartość inwestycji ma wynieść 5,5 mln zł.

W ubiegłym roku spółka zapowiadała, że w wyniku prowadzonych inwestycji jej moce produkcyjne wzrosną z 80 tys. ton do ponad 95 tys. ton w 2012 roku.

W opublikowanym w zeszłym roku prospekcie emisyjnym spółka informowała, że na 2009 r. planuje inwestycje w modernizację prasy hydraulicznej, co miało pochłonąć 6,5 mln zł, modernizację linii do składania płyt, której koszt szacowano na 0,5 mln zł i w modernizację systemu transportu w ciągu produkcyjnym, której wartość oszacowano na 14 mln zł (przy czym w tym przypadku inwestycja miała zostać ukończona w 2010 r.).

Z przeprowadzonej w 2008 roku emisji Hardex pozyskał 8,5 mln zł, z czego ok. 6,7 mln zł pochłonęła modernizacja kotła, a 2,4 mln zł budowa instalacji do odparowania wód technologicznych.

Rada Nadzorcza Hardeksu będzie rekomendować akcjonariuszom wypłatę z zysku za 2008 roku 4,39 zł dywidendy na akcję.

Spółka wypracowała w 2008 roku 8,07 mln zł zysku netto. Na dywidendę chce przeznaczyć 5 mln zł, niecałe 3 mln zł planuje wydać na kapitał zapasowy, a resztę na dofinansowanie ZFŚS.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: hdx, hardex, inwestycje, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz