Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hawe może realizować zupełnie nowe projekty

0
Podziel się

Wykorzysta do tego Mediatela, w którym stała się największym akcjonariuszem.

prezes Hawe, Krzysztof Witoń
prezes Hawe, Krzysztof Witoń (HAWE S.A.)
bEqByYid

Hawe, które stało się największym akcjonariuszem Mediatela, może na jego bazie realizować projekt budowy sieci światłowodowej do końcowego abonenta. Dzięki transakcji Hawe wzmocni pozycję na telekomunikacyjnym rynku hurtowym, pozyska infrastrukturę, a także rozszerzy ofertę dla operatorów międzynarodowych.

_ - Dzięki tej transakcji Hawe znacząco wzmocni swoją pozycję na telekomunikacyjnym rynku hurtowym, pozyska cenną infrastrukturę, a także rozszerzy ofertę dla operatorów międzynarodowych _ - podała spółka w komunikacie.

_ - Mediatel jest uzupełnieniem naszej grupy, wykorzystamy go do poszerzenia wachlarza usług oferowanych dla naszych krajowych i zagranicznych partnerów. Umożliwi nam świadczenie hurtowej terminacji usług głosowych. Jednocześnie spółka ta może posłużyć nam do realizacji projektu FTTH _ - dodał, cytowany w komunikacie, prezes Hawe Krzysztof Witoń.

bEqByYif

W ramach transakcji Hawe objęło 21.669.363 nowe akcje Mediatela, za które zapłaciło 1,5 mln zł w gotówce, a pozostałe 9,4 mln zł wniosło poprzez potrącenie przysługującej spółce wobec Mediatela wierzytelności.

_ - Skonwertowanie należności Mediatela na akcje oraz jej dokapitalizowanie umożliwi tej spółce odzyskanie w ciągu kilku miesięcy rentowności. Pozyskujemy też infrastrukturę światłowodową w Trójmieście, która dobrze uzupełnia nasze zasoby, a także niezbędną kolokację w Warszawie, która jest największym i najistotniejszym punktem styku sieci w Polsce _ - powiedział Witoń.

Mediatel wycofał we wtorek z sądu wniosek o ogłoszenie upadłości układowej. Bezpośrednim powodem cofnięcia wniosku było objęcie przez Hawe 21.669.363 akcji spółki serii L po 0,5 zł za sztukę. W wyniku nowej emisji akcji kapitał zakładowy Mediatela dzieli się obecnie na 32.847.878 akcji.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEqByYiG
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)