Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hawe nie planuje wypłaty dywidendy. Będzie przejmować

0
Podziel się

Spółka chce reinwestować zyski m.in. w przedsięwzięcia typu joint-venture.

Hawe nie planuje wypłaty dywidendy. Będzie przejmować
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEiUmzyt

Spółka Hawe raczej nie wypłaci dywidendy z zysku osiągniętego w 2010 r., wynika z wypowiedzi prezesa Jerzego Karneya. Spółka chce reinwestować zyski. Prezes poinformował też, że z jego wiedzy wynika, iż obecni akcjonariusze nie planują sprzedaży spółki.

_ - Dziś nie myślimy o dywidendzie. Raczej chcemy zainwestowane środki przeznaczyć na rozwój _ - powiedział Karney dziennikarzom we wtorek. Spółka podała, że łączne nakłady inwestycyjne w latach 2010-2011 szacuje na 133,3 mln zł.

W skład grupy Hawe wchodzą spółki: hawe telekom oraz hawe budownictwo. Grupa świadczy usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych.

bEiUmzyv

Do końca 2012 roku Hawe planuje posiadanie infrastruktury o długości blisko 4 tys. km, która będzie łączyła największe aglomeracje oraz kluczowe ośrodki administracyjne i gospodarcze.

W zeszłym roku prowadzono rozmowy nt. ewentualnego przejęcia Hawe przez Sferię z grupy Zygmunta Solorza-Żaka (rozważanym wariantem było _ odwrotne _ przejęcie i wprowadzenie w ten sposób Sferii na giełdę)
. Z wypowiedzi Karneya wynika, że z tego pomysłu zrezygnowano całkowicie.

_ - Pomysły zgodnie z którymi obecni akcjonariusze mieli 'opuścić pokład' nie są aktualne _ - powiedział Karney, zastrzegając że nie może składać deklaracji w imieniu właścicieli. Największym akcjonariuszem Hawe jest spółka Presto, która posiada 28,73 proc. udziałów.

Hawe miało 37,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 6,15 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 101,10 mln zł wobec 51,76 mln zł rok wcześniej.

bEiUmzyB

Hawe planuje przedsięwzięcia joint-ventures z partnerami branżowymi

Przedsięwzięcia typu joint-venture są nowym elementem strategii spółki Hawe, która działa na rynku telekomunikacyjnym oraz budowy infrastruktury, poinformował prezes Jerzy Karney. Wspólne przedsięwzięcia mogłyby polegać na wprowadzaniu nowych usług opartych na infrastrukturze Hawe.

_ - Chcemy tworzyć wspólne przedsięwzięcia w które my będziemy wnosić infrastrukturę a partner np. know-how, lub klientów. To novum w naszej strategii _ - powiedział Karney. Z jego wypowiedzi wynika, że rozmowy na ten temat są prowadzone, ale znajdują się dopiero w początkowej fazie.

Hawe miało 37,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 6,15 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 101,10 mln zł wobec 51,76 mln zł rok wcześniej.

bEiUmzyC

Karney nie chciał się wypowiedzieć na temat możliwych dynamik wzrostu w 2011 r. Zaznaczył, że jedna duża umowa może mieć na nie znaczący wpływ. Dodał jedynie, że _ początek roku jest bardzo obiecujący _.

W skład grupy Hawe wchodzą spółki: hawe telekom oraz hawe budownictwo. Grupa świadczy usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej (jako tzw. _ operator operatorów _ oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych.

bEiUmzyD
bEiUmzyW
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)