Notowania

hwe
23.08.2012 19:27

Hawe planuje emisje nawet 100 milionów akcji

Hawe planuje emisję akcji dla inwestora strategicznego o wartości 350 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

Hawe planuje nową emisję akcji skierowaną do inwestora strategicznego, dzięki której chce pozyskać 350 mln zł na sfinansowanie udziału własnego w transakcji zakupu 100 proc. udziałów TK Telekom przez konsorcjum Hawe/IT Polpager.

NWZ spółki, zwołane na 18 września, zdecydować ma o emisji nie mniej niż 50 mln i nie więcej niż 100 mln akcji serii H o wartości nominalnej 1 zł każda. Akcje serii H będą zaoferowane w trybie subskrypcji prywatnej.

_ Akcje nowej emisji Hawe SA zostaną zaoferowane inwestorowi strategicznemu po pozytywnym zaopiniowaniu przez zarząd Hawe SA wyników ostatecznego badania due diligence prawnego, finansowego oraz technicznego TK Telekom oraz po uzgodnieniu z PKP SA kwestii między innymi tzw. _prawa drogi" w sposób satysfakcjonujący dla konsorcjum - napisano w komunikacie prasowym.

Spółka podała, że zwołanie WZ to efekt uzgodnień z inwestorami, którzy wyrazili deklarację uczestnictwa w konsolidacji istniejącej infrastruktury światłowodowej w Polsce w oparciu o Hawe i TK Telekom.

_ Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż prezentowana przez Hawe kontynuacja strategii Operatora dla Operatorów połączonych podmiotów została bardzo pozytywnie oceniona przez inwestorów specjalizujących się w inwestycjach telekomunikacyjnych. Warunki uzyskania pozostałej części środków finansowych są już uzgodnione z bankami. Mając na uwadze, iż negocjacje z PKP SA jako sprzedającym są bardzo merytoryczne i konstruktywne widzimy możliwość sfinalizowania transakcji do końca tego roku _ - powiedział cytowany w komunikacie Jerzy Karney, prezes Hawe.

W piątkowej prasie pojawiły się spekulacje, że spółka największego człowieka na świecie Carlosa Slima negocjuje przejęcie Hawe.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: hwe, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz