Notowania

hwe
12.02.2009 11:41

Hawe szacuje zysk brutto na 6 mln zł

Spółka telekomunikacyjna Hawe szacuje, że w 2008 roku osiągnęła skonsolidowany zysk brutto na poziomie 6 mln zł przy przychodach na poziomie 56 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

*Spółka telekomunikacyjna Hawe szacuje, że w 2008 roku osiągnęła skonsolidowany zysk brutto na poziomie 6 mln zł przy przychodach na poziomie 56 mln zł. Tym samym spółka zaktualizowała swoją (lutową) prognozę zakładającą 5,7 mln zł zysku brutto przy 85,5 mln zł przychodów. *

_ Zweryfikowana i zaktualizowana prognoza (szacunek wyników) zakłada osiągnięcie w 2008 roku skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży na poziomie 56 mln zł i skonsolidowanego zysku brutto na poziomie 6 mln zł _ - głosi komunikat.

Główne czynniki, które wpłynęły na konieczność zmiany prognozy finansowej, to m.in. sytuacja na rynkach finansowych, prowadząca do niemożności pozyskania finansowania przez część podmiotów, z którymi przygotowywane były transakcje sprzedaży lub wieloletniej dzierżawy składników sieci teletransmisyjnej. _ W konsekwencji, skutkuje to odłożeniem poza rok 2008 dalszych rozmów z tymi podmiotami. Zarząd przewiduje zrealizowanie tych transakcji w 2009 roku _ - podano w komunikacie.

Spółka zrealizowała w 2008 roku w około 60% prognozowane przychody z tej działalności, osiągając jednak w całości prognozowany zysk. _ Przedmiotem transakcji była bowiem infrastruktura budowana przed kilku laty o stosunkowo niskim koszcie budowy. Prognoza zakładała sprzedaż w większej części aktualnie budowanej sieci, dla której koszty budowy są znacznie wyższe _ - czytamy dalej.

Inna z przyczyn to nieosiągnięcie planowanych przychodów z działalności telekomunikacyjnej (VoIP, telewizja, internet, sprzedaż sprzętu ) w wyniku zmiany planów spółki w zakresie tej działalności wymuszonych sytuacją na rynku telekomunikacyjnym, podano także.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa miała 6,27 mln zł straty netto i 7,74 mln zł straty brutto wobec 4,29 mln zł straty netto i 2,55 mln zł straty brutto rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 21,17 mln zł wobec 18,86 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: hwe, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz