Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ago
28.10.2010 17:20

Helios otworzy 17 nowych kin

Operator kin Centrum Filmowe Helios, należący do grupy Agora, podpisał porozumienia dotyczące otwarcia nowych multipleksów i do końca 2014 r. planuje otwarcie 17 nowych kin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(doratagold/CC/Flickr)

Operator kin Centrum Filmowe Helios, należący do grupy Agora, podpisał porozumienia dotyczące otwarcia nowych multipleksów i do końca 2014 r. planuje otwarcie 17 nowych kin, wynika z komunikatu spółki.

_ Zgodnie z zapowiedzią, intensywnie pracujemy nad rozwojem naszej sieci kin. Dwa miesiące temu informowaliśmy o planach uruchomienia nowych 7 multipleksów, teraz podpisaliśmy porozumienia związane z kolejnymi 10 kinami. Jeżeli powstaną wszystkie planowane przez naszych partnerów galerie handlowe, łącznie do końca roku 2014 Helios uruchomi 17 nowych, wielosalowych obiektów kinowych z 96 ekranami i prawie 21 tys. foteli _ - powiedział prezes Heliosa Tomasz Jagiełło cytowany w komunikacie.

Pod koniec sierpnia 2010 r. Helios ogłosił plany uruchomienia 7 nowych multipleksów w galeriach handlowych w Łodzi, Gdyni, Grudziądzu, Nowym Sączu, Kaliszu, Łomży i Jeleniej Górze. Niezależnie od rozbudowy sieci swoich kin, Helios planuje systematycznie zwiększać liczbę projektorów cyfrowych (w tym w technologii 3D) w kinach już istniejących. W ciągu najbliższych 3 lat Grupa Helios zamierza zainstalować w nich około 133 nowych projektorów cyfrowych, w tym część w technologii 3D.

W I połowie 2010 r. przychody Heliosa wyniosły 93,2 mln zł, co oznacza wzrost o 8,4% r/r. W samym I kwartale dynamika wzrostu była znacznie wyższa (zbliżona do lipcowej). W II kwartale na jej spadek wpłynęły zjawiska nadzwyczajne: żałoba narodowe, powódź, wybory prezydenckie, a także mistrzostwa świata w piłce nożnej.

W I poł. 2010 roku Agora miała 41,92 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,35 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 529,41 mln zł wobec 572,18 mln zł.

Tagi: ago, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz