Notowania

htl
27.08.2009 13:35

HTL-Strefa podtrzymuje prognozy wyników

Spółka zamierza zmienić prognozy ilościowe na 2009 rok, ale finansowe mają pozostać bez zmian.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spółka HTL-Strefa zmieni prognozy ilościowe na 2009 rok, ale finansowe pozostaną raczej bez zmian, wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego, Wojciecha Wyszogrodzkiego. *

Jego zdaniem, ubytek ze sprzedaży lancetów personalnych zostanie zrekompensowany wzrostami w pozostałych segmentach.

_ - Kryzys światowy lekko nas dotyka w segmencie lancetów personalnych. Okazało się bowiem, że w niektórych krajach nie są one refundowane i w tych krajach nastąpił spadek sprzedaży i obniżenie prognoz rynku z 15% do 8-9% _ - powiedział Wyszogrodzki podczas konferencji prasowej.

Pozostałe wyroby HTL-Strefa to produkty refundowane, więc nie ma nawet zagrożeń, podkreślił. Zdaniem prezesa, inne segmenty wręcz systematycznie rosną. Niemniej spółka zostanie zmuszona do rewizji w dół prognoz dotyczących sprzedaży ilościowej lancetów.

_ - Obecnie zastanawiamy się nad poziomem rewizji, poinformujemy o tym w oddzielnym komunikacie. Widzimy natomiast przyrosty w innych segmentach, więc w prognozach wyników finansowych nic nie zmieniamy _ - wyjaśnił Wojciech Wyszogrodzki.

Prognoza przychodów na 2009 r. w poszczególnych walutach zakłada 33,5 mln euro (wobec 21,6 mln w 2008 r.), 28,0 mln USD (wobec 24,3 mln USD) i 1,5 mln zł (wobec 1,56 mln zł). Natomiast ujęciu ilościowym spółka zamierzała sprzedać 2,4 mld szt. nakłuwaczy bezpiecznych i lancetów personalnych wobec 1,63 mld w roku ubiegłym. Oznacza to wzrost o 47,0%.

Perspektywy na przyszłość są równie pozytywne, głównie dzięki bardzo udanej synergii z zakupionym rok temu szwedzkim producentem nakłuwaczy bezpiecznych, HaeMedic. Dodatkowym impulsem do wzrostu będzie otwarcie nowej fabryki w Łęczycy, co właśnie systematycznie następuje. Nowa inwestycja warta ok. 50 mln zł dwukrotnie zwiększy moce produkcyjne firmy. Na pozostałe inwestycyjne wydano kolejne 28 mln zł i na tym na razie kończą się plany spółki.

_ Na razie musimy opanować szybkość przyrostu, problemem jest bowiem kadra średniego szczebla, którą musimy przy bardzo dynamicznym rozwoju spółki systematycznie szkolić. Na razie nie planujemy też żadnych przejęć _ - podkreślił prezes.

HTL Strefa podała wcześniej, że miała miała 30,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 10,17 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 101,58 mln zł wobec 68,48 mln zł rok wcześniej.

Tagi: htl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz