Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Huta Ferrum rozpoczyna układ

0
Podziel się

Huta Ferrum złożyła wniosek do Sadu Rejonowego w Katowicach o rozpoczęcie postępowania układowego zobowiązań o wartości 15 mln zł

bEiVhHRx

- poinformowała spółka w środowym komunikacie.

'Zarząd Huta Ferrum SA (...) informuje, że w dniu 8 października 2002 roku spółka złożyła do Sądu Rejonowego w Katowicach X Wydział Gospodarczy wniosek o otwarcie postępowania układowego' - napisano w komunikacie.

Propozycje układowe dzielą wierzycieli na dwie grupy: drobnych, których wierzytelności główne nie przekraczają 5.000 zł, i głównych, których wierzytelności główne przekraczają tę kwotę.

bEiVhHRz

Huta proponuje pełną spłatę należności wobec wierzycieli drobnych gotówką jednorazowo w ciągu 60 dni od dnia uprawomocnienia się układu.

Ogólną kwotę należności wierzycieli głównych huta proponuje zredukować o 40 proc. według stanu na dzień otwarcia postępowania układowego. Tak zredukowane należności miałyby zostać spłacone w 18 równych, kwartalnych ratach począwszy od IV kwartału 2003 roku.

Ponadto huta proponuje nie naliczanie przyszłych odsetek od wszystkich wierzytelności objętych postępowaniem układowym od dnia jego otwarcia.

W poniedziałek Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wypowiedział umowę o pożyczce dla Huty Ferrum SA na budowę linii zgrzewania rur prądami wysokiej częstotliwości.

bEiVhHRF

Huta podała, ze jej zadłużenie wynikłe z pożyczki wynosi 10 mln zł z tytułu niespłaconego kapitału, 0,43 mln zł z tytułu odsetek umownych do końca września, 0,12 mln zł z tytułu odsetek karnych naliczonych do końca września oraz dalsze odsetki naliczane od kwoty kapitału do dnia zapłaty włącznie.

W akcjonariacie huty zachodzą zmiany. W 2001 roku pakiet 28,5 proc. akcji objął ING Bank Śląski, w rozliczeniu zabezpieczenia kredytu, zaciągniętego przez innego akcjonariusza huty, spółkę Izostal SA.

14,5 proc. akcji spółki należy do Skarbu Państwa, a 11 proc. do akcjonariuszy związanych z Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjnym Colloseum. 21 proc. należy do nowych inwestorów, mających z osobna mniej niż 5 proc. akcji. Według nieoficjalnych informacji są to podmioty związane z zagranicznym dostawcą wsadu dla huty.

bEiVhHSa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)